Gå til innhold
Trenger du råd om juss? Still spørsmål anonymt her ×

Tilstandsrapport og egen randonmåling


Labelle

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Skal snart ha takstmann på tilstandsrapport på boligen vår. Jeg har utført randonmåling i huset vårt med gode verdier. Måleren er en gadget fra et selskap som heter "airthings". Er et slikt måleapparat godkjent til bruk i evt salgsobjekt? 

Alle hus jeg ser på finn står det i takstrapportene at randonmåling ikke er utført og anbefales.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, airthings dingsen er en grei indikasjon - måling bør være fra vinterhalvår med minst lufting, siden lufting er et tiltak for å få radonverdier ned.

Hvis det spesifikt er denne, så er den nøyaktig og kan også gi en bekreftet rapport etter 60 dager  (kommer opp kode i display som du kan knotte inn på web'en og du får da en bekreftet rapport).  Vil nok telle positivt for budgivere hvis dette er i et område som har radon.

Av en eller annen grunn så er det kun pliktig å ha radonmåling for boliger som leies ut, men ikke for boliger som ikke leies ut.

Veldig greit å kunne flytte radonmåleren fra rom til rom også - og i løpet av 24t få verdien i rommet.

  • Innsiktsfullt 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...