Hullohei Skrevet 20. mai Skrevet 20. mai Tenkte å kjøpe en ny mobil, men er det mulig å fortsatt ha den andre brukende så den gamle blir en reservemobill dersom den andre skulle bli borte? Altså at jeg fortsatt kan komme meg inn på den og bruke nettet og sende sms. Hvordan gjør man det da? Ønsker ikke å betale noe månedlig. Men går det ann å kjøpe sånn kontantkort eller hvordan funker det? Og hvordan blir kontantkort når jeg har 2 mobiler da? For da må jeg vel skaffe et nytt nummer til det som går til kontantkortet eller? Koster kontantkort noe annet enn bare den summen man fyller på med som varer evig?
Cyrio Skrevet 20. mai Skrevet 20. mai Eneste reelle muligheten er vel tvilling-SIM. Men det medfører jo ekstrakostnader som du ikke ønsker. (Mener det var rundt 40-50nok i måneden sist jeg sjekket for noen år siden) Mulig det er mulig å få dette gratis om du har mobiler som er nye nok til å ha mulighet for E-sim, men vil jo tro at det er en tjeneste som telefonoperatørene tar betalt for.
Zepticon Skrevet 20. mai Skrevet 20. mai I dagens verden med eSim tror jeg det er ganske uproblematisk å overføre abo til reservetelefonen uten noe store problemer. 1
Jobs Skrevet 20. mai Skrevet 20. mai Du kjøper mobil med dual sim og har et abonnement og et kontantkort i samme telefon.
NorsknRev Skrevet 20. mai Skrevet 20. mai (endret) Zepticon skrev (39 minutter siden): I dagens verden med eSim tror jeg det er ganske uproblematisk å overføre abo til reservetelefonen uten noe store problemer. Støtter deg i den, men i noen tilfeller er du avhengig av kundeservice for å generere opp et nytt eSim. Med tvilligsim slipper du dette. Men det er fordeler og ulemper med begge løsningene. Edit: hos ICE bruker du bare appen for å lage et nytt eSim. Endret 20. mai av NorsknRev
backtoback Skrevet 20. mai Skrevet 20. mai (endret) Min reservemobil har Talkmore Forhåndsbetalt. Jeg må fylle på kortet minimum 50 kr per år. Talkmore gir beskjed når jeg trenger å fylle på (SMS/e-post). Sitat Etter 12 måneder uten at kontoen er ladet, har kunden to måneder på seg til å lade kontoen på nytt for å fjerne eventuell sperre for utgående og innkommende samtaler. Kunden må betale minimum 50 kroner inn på sin konto for å unngå at abonnementet avsluttes og at saldo slettes. Kilde: https://talkmore.no/privat/vilkar/spesiellevilkar, Punkt 5. Abonnementet forhåndsbetalt. Endret 20. mai av backtoback vilkår
Hullohei Skrevet 20. mai Forfatter Skrevet 20. mai 1 hour ago, Zepticon said: I dagens verden med eSim tror jeg det er ganske uproblematisk å overføre abo til reservetelefonen uten noe store problemer. Tenkte på dersom jeg kun har 2 mobiler og den ene mobilen med det vanlige simkortet mitt forsvinner. For å opprette esim må jeg vel logge inn med bankid? Eller holder det da å bare sende epost til f. Eks telia å si at jeg vil ha esim på en telefon jeg har? Hvordan bruker man eller logger inn med esim da? (og jeg kommer meg jo heller ikke inn på bankid siden jeg ikke har mobilen lenger..)
Trulss Skrevet 22. mai Skrevet 22. mai Hullohei skrev (På 20.5.2025 den 12.46): Tenkte å kjøpe en ny mobil, men er det mulig å fortsatt ha den andre brukende så den gamle blir en reservemobill dersom den andre skulle bli borte? Altså at jeg fortsatt kan komme meg inn på den og bruke nettet og sende sms. Hvordan gjør man det da? Ønsker ikke å betale noe månedlig. Men går det ann å kjøpe sånn kontantkort eller hvordan funker det? Og hvordan blir kontantkort når jeg har 2 mobiler da? For da må jeg vel skaffe et nytt nummer til det som går til kontantkortet eller? Koster kontantkort noe annet enn bare den summen man fyller på med som varer evig? Det enkleste er å kjøpe vanlig simkort fremfor esim fordi du da enklere kan bytte det mellom dine telefoner ved behov. Bankid tar en halvtime å aktivere på en ny/annen mobil, så det bør ikke by på problemer. Ellers er Talkmore forhåndsbetalt (kontantkort) et glimrende valg som gir deg gratis nytt nummer og som koster 50 kr. pr. år dersom det ikke brukes. Jeg kan ordne deg vervet over til Talkmore uten forpliktelser, bare send meg en melding. Om ditt vanlige simkort forsvinner kan du ha et nytt i reserve fra nåværende operatør som du aktiverer på mine sider dersom ditt nåværende sim blir borte. Dette gjør reserveløsningen ovenfor egentlig er unødvendig. Jeg anbefaler å ha begge deler, særlig om man reiser mye da det kompliserer det å få nytt simkort og aktivering noe. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå