Gå til innhold

Engangskode-app utnyttes til svindelforsøk – minst 23.000 forsøkt svindlet


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det burde kjøres opplysningsprogrammer med enkle kurs i sikkerhet på TV for å opplyse og lære opp folk.

Når selv den enkleste form for datakunnskaper mangler, kombinert med naivitet og dumskap, er det mange som vil gå i fellen.
Å opplyse folk på nettsteder som har hovedfokus på teknikk og data treffer ikke slike mennesker. De er aldri innom slike nettsteder.

Skrevet

Dersom det er slik at Sparebank1 selv i lang tid har gnålt på kundene sine om å aktivere en slik app, da har banken selv ansvaret. Det er jo en ren invitasjon til pishing.

Skrevet

Xantippe: en del av utfordringen er at man ikke lærer folk å være skeptiske. Det er altfor mange som lever med et ønske om at staten skal passe på dem 24/7 og man skal ikke trenge å vurdere noe selv.

Viking1: jeg fikk en mail fra sparebank1 som så ut som ren phising. Jeg kontaktet kundeservice og gjenga mailen og de mente det også virket som phising, helt til de dobbeltsjekket og så at det var faktisk de som hadde sendt den..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...