Omarp Skrevet 30. juni 2020 Skrevet 30. juni 2020 Halla jeg har en, daelim s-five 2010 mod. Kjøpte den nettopp, men problemet er at jeg kan ingenting om scootere eller motorsykkel generelt. Alt virker men for at jeg skal skru av scooteren må jeg ta av CDI-en. Og for å skru på scooteren må jeg koble til cdien også virker alt. For å starte så kobler jeg inn cdien. Skrur nøklen, og bruker el-start så er mopeden på. For å skru av mopeden virker det ikke å skru nøkkelen tilbake, jeg må koble ut cdien hvorfor? Og hvordan fikser jeg dette. Evnt hvor mye kommer d til å koste?
Omarp Skrevet 1. juli 2020 Forfatter Skrevet 1. juli 2020 Men jeg må jo skru nøkkelen mot høyre for at blinklysa osv må virke og for el starren..
Omarp Skrevet 1. juli 2020 Forfatter Skrevet 1. juli 2020 Men jeg må jo skru nøkkelen mot høyre for at blinklysa osv må virke og for el starten..
sedsberg Skrevet 1. juli 2020 Skrevet 1. juli 2020 Enten tenningsbryteren eller brudd i kabel fra tenningsbryter til CDI eller coil. Usikker på hvor "av"-ledningen går hen på disse. Kan være så enkelt som at ledningen har løsnet. Det er som regel flere brytere i en tenningslås.
Omarp Skrevet 1. juli 2020 Forfatter Skrevet 1. juli 2020 Åja hvor mye ca tror du det blir å fikse dette? Eneste problem er egnt å skru av mopeden da må jeg ta av cdien.
sedsberg Skrevet 1. juli 2020 Skrevet 1. juli 2020 Vil tro et verksted tar 1 time (eller minstetakst) pluss evt. tenningslås.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå