Dr.Peedee Skrevet 11 timer siden Skrevet 11 timer siden Gunfreak skrev (1 minutt siden): Har ikke opplevd problemer med å løfte headsetet. Og så lenge jeg spiller sims er det ikke nødvendig å room set up. Det største problemet er når jeg er tvunget til å bruke steam vr. Pimax room setup og steam vr. Er ikke helt venner. Når jeg spiller i steam og jeg legger fra meg headsetet på bordet for en do tur. Eller sjekke hvorfor det er oppstandelse i hundegården. Så er alt fucked når jeg kommer tilbake. Når jeg tar på meg headsetet er jeg på gulvet i spillet. Og det er bare å gå ut av spillet, steamvr og reset room på Pimax play. Bruker jeg open xr(som når jeg spiller UEVR spill. Går det greit. Da kan jeg spille i mange dager uten at jeg må inn på room setup in Pimax. Det står mellom super og light, light er jo mye lettere økonomisk. Men frykter jeg vil merke downgraden. Er såpass avhengig av vr at jeg nesten vurderer å løpe ned på elkjøp og kjøpe en Q3 som et nikotin plaster til jeg får fiksa et skikkelig PCVRA headset. Men når jeg leser om alt de Q3 folka må gjennom for å få brukbar ytesle og slikt frister ikke det. Jeg har flere flat spill å spille, men savner allerde å fly i dcs. Og det har bare gått en dag. Q3 er ikke så gale. Hva må Q3 folka igjennom mener du ? Jeg brukte Q3 på hytta i år - helt til jeg fikk absitinens og dro hjem og henta Crystal Super. Er jo bare å bruke Virtual Desktop. Med din maskin kan du sette alt på full pupp sannsynligvis. Ikke kjøpe Quest 3 uten headstrap pakka med batteri på.
Gunfreak Skrevet 11 timer siden Skrevet 11 timer siden 10 minutes ago, Dr.Peedee said: Q3 er ikke så gale. Hva må Q3 folka igjennom mener du ? Jeg brukte Q3 på hytta i år - helt til jeg fikk absitinens og dro hjem og henta Crystal Super. Er jo bare å bruke Virtual Desktop. Med din maskin kan du sette alt på full pupp sannsynligvis. Ikke kjøpe Quest 3 uten headstrap pakka med batteri på. Har ikke bra nok WiFi til å bruke virutal desktop (fant det ut med Q3) om jeg skal investere i ny WiFi og slikt, er vi mist oppe i Crystal Light pris. Jeg ser mange som bruker DCS har mye ytelse problemer i spillet enten det er med kabel eller virutal desktop. Jeg venter på noe penger, så må jeg telle kroner og ører for å se hva jeg kan få til. Jeg har jo G2 lignende under er lag med støv. Men igjen sette oppe all den softwaren igjen, for det som er markant dårligere fidelity er meh. Har blitt en size queen når det kommer til VR grafikk desverre. Jeg kunne bestilt en light i dag. Og den sikkert ville komme i neste uke (om de ikke er utsolgt fra proshop) men igjen hvor mye downgrade snakker vi her?
Gunfreak Skrevet 11 timer siden Skrevet 11 timer siden Ser light'en har betydelig lavere oppløsning. Men jeg kjører min OG på 80% så hvor stor er forskjellen?
Gunfreak Skrevet 11 timer siden Skrevet 11 timer siden Rettelse jeg blinksa, sammenlignet med super og ikke OG. Så da ble det light. Er den ikke bra nok, sender jeg den tilbake.
ps5 Skrevet 10 timer siden Skrevet 10 timer siden (endret) 48 minutes ago, Gunfreak said: Er såpass avhengig av vr at jeg nesten vurderer å løpe ned på elkjøp og kjøpe en Q3 som et nikotin plaster til jeg får fiksa et skikkelig PCVRA headset. Men når jeg leser om alt de Q3 folka må gjennom for å få brukbar ytesle og slikt frister ikke det. Jeg har flere flat spill å spille, men savner allerde å fly i dcs. Og det har bare gått en dag. Du vil antagelig føle du er ute i tåka når du prøver q3 grunnet den særdeles mye lavere oppløsningen, og da spesielt på sims og andre hvor detaljer betyr noe. Q3 er fin men kun for enkle standalone titler. Dette er forøvrig grunnen til at jeg ikke engang tør prøve crystal super.. (light og OG har begge 2880 x 2880 resolution per eye og samme paneler). Endret 10 timer siden av ps5 1
Dr.Peedee Skrevet 10 timer siden Skrevet 10 timer siden Gunfreak skrev (14 minutter siden): Rettelse jeg blinksa, sammenlignet med super og ikke OG. Så da ble det light. Er den ikke bra nok, sender jeg den tilbake. Det du mister ved å gå for Light og ikke Super - som du ville merket lett ved sammenligning, er den bra større FOV på Super. Oppløsningen på Light og OG Crystal er bra den! (Bare at den er enda bedre med Super ). Men du er vant til FOV på Crystal så null problem det. Men - ingen eye tracking på Light... Og den ytelsen jeg får med Super ved bruk av eye tracking i DCS er ... rå. Men du er jo ikke glad i eye tracking når du gjør opptak så... tja. Blir neppe gale med Light. Og den sitter bedre på hodet, null batteri. Du blir nok glad i den. Min Light hadde bedre linser enn min OG Crystal også, med mindre chromatic abberation. Kan ha vært tilfeldig, men er kanskje også fordi de har fått opp kvaliteten med årene siden OG Crystyal kom.
Gunfreak Skrevet 10 timer siden Skrevet 10 timer siden 12 minutes ago, Dr.Peedee said: Det du mister ved å gå for Light og ikke Super - som du ville merket lett ved sammenligning, er den bra større FOV på Super. Oppløsningen på Light og OG Crystal er bra den! (Bare at den er enda bedre med Super ). Men du er vant til FOV på Crystal så null problem det. Men - ingen eye tracking på Light... Og den ytelsen jeg får med Super ved bruk av eye tracking i DCS er ... rå. Men du er jo ikke glad i eye tracking når du gjør opptak så... tja. Blir neppe gale med Light. Og den sitter bedre på hodet, null batteri. Du blir nok glad i den. Min Light hadde bedre linser enn min OG Crystal også, med mindre chromatic abberation. Kan ha vært tilfeldig, men er kanskje også fordi de har fått opp kvaliteten med årene siden OG Crystyal kom. Kan hende Light blir midlertidig, enten om det blir en super senere eller om det kommer noen spennende nyheter i løpet av året.
Gunfreak Skrevet 10 timer siden Skrevet 10 timer siden Har kjørt en 3d Mark test bare for å være sikker på at det ikke er grafikk kortet som er tullete, men det ser ut til å være akurrat der det skal være
Enceladus Skrevet 6 timer siden Skrevet 6 timer siden (endret) 4 hours ago, Gunfreak said: Har ikke bra nok WiFi til å bruke virutal desktop (fant det ut med Q3) om jeg skal investere i ny WiFi og slikt, er vi mist oppe i Crystal Light pris. Jeg ser mange som bruker DCS har mye ytelse problemer i spillet enten det er med kabel eller virutal desktop. Jeg venter på noe penger, så må jeg telle kroner og ører for å se hva jeg kan få til. Jeg har jo G2 lignende under er lag med støv. Men igjen sette oppe all den softwaren igjen, for det som er markant dårligere fidelity er meh. Har blitt en size queen når det kommer til VR grafikk desverre. Jeg kunne bestilt en light i dag. Og den sikkert ville komme i neste uke (om de ikke er utsolgt fra proshop) men igjen hvor mye downgrade snakker vi her? Er det virkelig så ille å gå tilbake til G2? Den har da ålreit oppløsning? Og nå funker jo drivere igjen også. Men den har vel fresnel linser og ikke pancake, så det er jo kjipt... Mulig du kan selge den nå da for en okei pris. Endret 6 timer siden av Enceladus
Gunfreak Skrevet 5 timer siden Skrevet 5 timer siden 55 minutes ago, Enceladus said: Er det virkelig så ille å gå tilbake til G2? Den har da ålreit oppløsning? Og nå funker jo drivere igjen også. Men den har vel fresnel linser og ikke pancake, så det er jo kjipt... Mulig du kan selge den nå da for en okei pris. Tror nakken min hadde takket meg for å bruke G2 igjen. Den har en grei oppløsing, med G2 har aldri hvert bra på ytelse. Jeg fikk markant FPS boost når jeg gikk til crystal selv uten foveated rendering. Den har jo også et notorisk lite sweet spot.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå