OddZen Skrevet 28. november 2015 Skrevet 28. november 2015 Hei, hei! Har en Volvo V70, 2001 automat, bensin.Var oppe på butikken i stad, hadde kjørt noen kilometer, og parkerte utenfor. Var inne i 10 minutter.Når jeg kom ut så ville ikke bilen starte. Det som skjer er at alt tilsynelatende er som det skal, radio starter, lys, instrumentene virker og viftene. Når jeg vrir nøkkelen videre om skjer det ingen ting. Startmotoren drar ikke eller noe som helst.Jeg har låst opp og igjen bilen via sentrallåsen, jeg har skjekket sikringene og det var ingen indikasjoner på dette i forkant via varsellamper eller lyder. Jeg prøvde også å starte bilen ved å trille den noen få meter samtidig som jeg prøvde å starte bilen i fri.Er det noen som har gode ideer for hva som kan være galt? Takker for all hjelp! Ha en fortsatt fin kveld videre!
Mannen med ljåen Skrevet 28. november 2015 Skrevet 28. november 2015 Kanskje bilbatteriet ikke er friskt lengre. Kanskje du får start ved hjelp av startkabler?
OddZen Skrevet 28. november 2015 Forfatter Skrevet 28. november 2015 Kanskje bilbatteriet ikke er friskt lengre. Kanskje du får start ved hjelp av startkabler? Takk for svar. Burde ikke det vært et hint om at bilen prøvde å dra igang da? Altså at starten prøver å starte? Er ingen lyd.
Mannen med ljåen Skrevet 28. november 2015 Skrevet 28. november 2015 (endret) Gamle biler prøver, men du hører at selvstarteren ikke har nok strøm og roterer sakte. Noen nye biler gidder ikke å prøve engang, om batteriet er svakt. Du kan prøve startkabler, så får du bekreftelse på om batteriet ditt er dårlig. ja, det klarer å drive lys og radio. Men det krever så lite strøm at det beviser ikke at batteriet ditt er bra. Endret 28. november 2015 av Mannen med ljåen 1
OddZen Skrevet 28. november 2015 Forfatter Skrevet 28. november 2015 Gamle biler prøver, men du hører at selvstarteren ikke har nok strøm og roterer sakte. Noen nye biler gidder ikke å prøve engang, om batteriet er svakt. Du kan prøve startkabler, så får du bekreftelse på om batteriet ditt er dårlig. ja, det klarer å drive lys og radio. Men det krever så lite strøm at det beviser ikke at batteriet ditt er bra. Ok, takk takk! Skal prøve det i morgen!
Gjest Slettet-fsaSP0zV Skrevet 29. november 2015 Skrevet 29. november 2015 Når du vrir om nøkkelen fra tenning på til start, skjer det noe da? Tikkelyd? Alle lamper blinker/slukker? Hvis ja: Dårlig batteri eller dårlig forbindelse på batteripoler eller jording. Hvis nei: Defekt tenningslåsen eller startrele, ev selve starteren.
OddZen Skrevet 29. november 2015 Forfatter Skrevet 29. november 2015 Nå har jeg fått startet bilen, startet med hjelp av startkabler. Har kjørt en tur nå for å lade litt opp.Hva er gangen videre nå? Kan man måle enkelt om det er noe galt med batteriet eller om det er noe annet?Noe er jo galt, for det har ikke vært ekstremt kaldt i det siste, rundt 0 grader på natten.
Mannen med ljåen Skrevet 29. november 2015 Skrevet 29. november 2015 Kanskje du hadde glemt lyset på, den gangen batteriet ble tomt? I så fall er det din egen skyld, og feilen vil ikke oppstå igjen om du husker lyset heretter. Om du hadde gjort alt riktig, er det sannsynligvis batteriet som er skyldig. Batterier varer ikke evig, og må byttes når de viser slike klassiske symptomer. En usannsynlig årsak som jeg opplevde i min bil, var et relé som kontrollerer motorens kjølevifte. Reléet var like gammelt som bilen, og satt fast i stilling "på". Radiatorvifta surret til batteriet var tomt. Hvis ingenting har feilaktig stått på og brukt opp all strømmen, er det grunn til å tro at batteriet er ødelagt. 1
sedsberg Skrevet 29. november 2015 Skrevet 29. november 2015 Få ladet batteriet skikkelig opp. En liten kjøretur holder ikke. Og startbatterier tar faktisk skade av å ikke være oppladet. Hvis det fortsetter å tulle, og alikevel er gammel må det sansynligvis byttes. Lurt å sjekke ladespenninga i samme slengen som man bytter. Kjedelig hvis det nye batteriet også ryker pga. defekt spenningsregulator eller noe. 2
OddZen Skrevet 29. november 2015 Forfatter Skrevet 29. november 2015 Har et verksted som selger batterier rett ved, kan jo høre om de kan ta noen tester for å finne ut om det må byttes. De bør vell kunne finne ut av årsaken?Lysene er alltid stilt inn på samme lys og det slås alltid av når bilen skrus av så det var ikke det.
OddZen Skrevet 30. november 2015 Forfatter Skrevet 30. november 2015 Har vært hos verksted og de sjekka batteriet. Ingenting feil med det og 82% oppladet etter 1 times kjøring etter hendelsen og 1 natt. Han sa jeg sikkert bare trenger en lader og lade den fullt opp over en natt. Hva tror dere?
OddZen Skrevet 30. november 2015 Forfatter Skrevet 30. november 2015 Har vært hos verksted og de sjekka batteriet. Ingenting feil med det og 82% oppladet etter 1 times kjøring etter hendelsen og 1 natt. Han sa jeg sikkert bare trenger en lader og lade den fullt opp over en natt. Hva tror dere?
Mannen med ljåen Skrevet 30. november 2015 Skrevet 30. november 2015 Du kan jo gjøre som han sa. Å lade batteriet skikkelig med en god batterilader skader i hvert fall ikke. Jeg er likevel ikke overbevist om at batteriet ditt er så bra. Hvorfor ble det tomt, om du er helt sikker på at du ikke glemte lyset på? Det kan være alle slags lys, inkludert kupélys. Noe har skapt dette problemet, men hva? En kjørestil med mange korte kjøreturer, det du bruker mer strøm på start en du lader på kjøreturen? En ekstremt tungstartet motor som bruker mye strøm på å starte? Du kan vente og se om det skjer igjen.
OddZen Skrevet 30. november 2015 Forfatter Skrevet 30. november 2015 Det tenker jeg også, men jeg kjøper en lader, slenger det på over natta så får vi se frammover, kanskje lade det noen netter gjennom vinteren.Holder en slik lader?
sedsberg Skrevet 30. november 2015 Skrevet 30. november 2015 Den er ganske snau med kun 2A. Jeg hadde anbefalt minimum denne: http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Elektrisk/Batteriverktoy-og-tilbehor/Batterilader-612-V-4-A-2000031642/ Jeg kjøpte denne: http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Elektrisk/Batteriverktoy-og-tilbehor/Batterilader-12-V-8-A-2000031643/ Disse to er "intelligente" ladere. De går automatisk over til vedlikeholdslading når batteriet er fullt. De har også et par andre funksjoner som f.eks. at de trygt kan lade små batterier til mopeder, plenklippere etc.
OddZen Skrevet 30. november 2015 Forfatter Skrevet 30. november 2015 Den er ganske snau med kun 2A. Jeg hadde anbefalt minimum denne: http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Elektrisk/Batteriverktoy-og-tilbehor/Batterilader-612-V-4-A-2000031642/ Jeg kjøpte denne: http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Elektrisk/Batteriverktoy-og-tilbehor/Batterilader-12-V-8-A-2000031643/ Disse to er "intelligente" ladere. De går automatisk over til vedlikeholdslading når batteriet er fullt. De har også et par andre funksjoner som f.eks. at de trygt kan lade små batterier til mopeder, plenklippere etc. Tusen takk for hjelp alle sammen! Håper det kommer seg nå!
Tmz Skrevet 2. desember 2015 Skrevet 2. desember 2015 Det kan være dårlig kontakt på batteripolene også. Hvis batteriet er gammel ville jeg bare byttet det. AGM batteriene til biltema f.eks er gode.
OddZen Skrevet 7. februar 2016 Forfatter Skrevet 7. februar 2016 (endret) Da har jeg hatt 2 episoder til med flatt batteri. Kjøpte lader og ladet det 2 ganger men har fått flatt batteri 2 ganger. Den første gangen var det rett utenfor så jeg ladet med lader. Idag fylte jeg bensin og fikk ikke start etterpå. Kjører 25 min hver vei til jobb 3 ganger i uka og turer utenom så det er ikke bare småturer? Idag når jeg ikke fikk start fikk jeg hjelp av andre som fylte bensin men det hjalp ikke at vi lot den stå et par minutter med hjelpebil i gang før vi prøvde å få start. Prøvde flere ganger, så nå står den oppe ved en 123 stasjon til jeg får skiftet batteri eller noe sånt. Er det batteriet som har tatt kvelden? nå har det pågått en stund.. Eventuelle tips til batteri fra biltema? V70 2001, 2,4 liter automat. Endret 7. februar 2016 av OddZen
sedsberg Skrevet 7. februar 2016 Skrevet 7. februar 2016 Det første du gjør er å sjekke ladespenninga! Er det noe galt her vil et nytt batteri ryke temmelig fort. Start motoren og mål spenninga direkte på batteripolene (ikke batteriklemmene). Du skal ha ca. 14,4V. Om den ligger rundt 14V er det greit. Går den ned mot 13,5V bør du gjøre noe. Går den under noen som helst omstendigheter under 13,5V er det krise og du må gjøre noe. Etter du har lada batteriet kan du la det stå uten lading noen timer. Hvis du så måler spenningen skal du ha omtrent 12,6V. Har du f.eks. bare 10,5 har du en gåen celle og batteriet er ubrukelig. Og hvis du har ladet batteriet opp med 82% med bare en times kjøring tyder det også på at det er ødelagt.
OddZen Skrevet 7. februar 2016 Forfatter Skrevet 7. februar 2016 Siden jeg ikke får start blir det vanskelig å måle så mye, men jeg får vell kjøpe nytt batteri tror jeg. Så får jeg se. Har ikke koblet til noe nytt i bilen som krever strøm og jeg er ganske sikker på at jeg ikke har glemt lyset på i bilen, etter at det har skjedd 3 ganger. Hva kan pluttselig begynne å dra mer strøm? Har sjekket sikringene også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå