Gå til innhold

Fallout 4 på Steam eller CD?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal kjøpe Fallout 4, men lurer på hva som er best, på Steam eller "Hard Copy". Liker ofte å ha "viktige" spill fysisk, men med hyppige (?) oppdateringer er Steam enkelt. Fysisk er vel noe billigere, men det er mindre viktig.

Hva syns dere? Positive og negative sider ved Steam kontra fysisk kopi.

Takk

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Slik det fungerer i dag er fysiske kopier av Steam-spill egentlig bare noe som kan gjøre installasjonen litt kjappere, pluss at du får noe å ha i hylla. Spillet låses til kontoen din uansett. Den eneste virkelige fordelen med fysisk er at butikkene konkurrerer på pris. Derfor er det paradoksalt nok ofte kroner å spare.

Endret av Isbilen
  • Liker 1
Gjest Slettet+130498
Skrevet

Spillet krever steam for i det hele tatt fungere, så det å ha det på en dvd vil ikke hjelpe en shit den dagen steam stenger ned. Men fordelen med å kjøpe det på dvd er jo at du kan få det billigere, samt at du får et cover å se på den dagen spillet ikke lenger eksisterer på steam :)

Skrevet

Slik det fungerer i dag er fysiske kopier av Steam-spill egentlig bare noe som kan gjøre installasjonen litt kjappere, pluss at du får noe å ha i hylla. Spillet låses til kontoen din uansett. Den eneste virkelige fordelen med fysisk er at butikkene konkurrerer på pris. Derfor er det paradoksalt nok ofte kroner å spare.

I tilfellet ved Fallout 4 så er det desverre bare En DVD plate i coveret, som inneholder 5.2 gb med data. Resten (20gb) må man laste ned fra Steam, så er ikke rare tiden man sparer ved å bruke platen.

 

Har PipBoy Edition selv (strålende fornøyd med den), men ble litt skuffet over at det ikke lå 3 stappfulle DVD9 plater der. I stedet får man altså bare en halvfull DVD9 hvor man må laste ned ca 20gb etterpå.

Skrevet

Tusen takk for alle tilbake meldinger!  :grin2:

 

Blir nok Steam da ja...  :thumbup:

 

Kommer til å starte gjennomspillingen med dialog mod'en, har irritert meg tidligere når jeg velger feil svar på grunn av uklar tekst i dialog treet. :wallbash:

 

Gleder meg til å begynne!  :fun:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...