Gå til innhold

Den lille lunsjtråden, hva spiser du til lunsj og hvorfor?


*F*

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

De aller fleste spiser nok en lunsj på jobb eller skole i løpet av dagen.

Men hva pleier du å spise og hvorfor? Og har du noen tips?

Forskjellige yrker og arbeidsplasser har varierende fleksibilitet i forbindelse med lunsj, noen jobber på kontor og har en kantine de kan kjøpe mat i, noen jobber uten en fast lokasjon og spiser gjerne i bilen, da blir fleksibiliteten en litt annen, og man kan ikke spise like avansert mat.

 

Selv lager jeg somregel mat på morgenen, tar med meg 3-6 brødskiver med ost og pepperoni/salami, spises med vann som drikke, måltidet konsumeres i bilen da jeg stort sett kjører rundt til kunder.

Grunnen til at jeg velger maten jeg gjør er at det er enkelt å lage og enkelt å spise, smaker helt ok.

Spiser somregel ikke alt på en gang, men kanskje en skive på starten av dagen, et par i 11 tiden og kanskje et par til i 13-14 tiden.

 

Så, hvordan gjør dere det`?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Vi har kantine på jobben med varm mat og salatbar. Jeg spiser sjelden noe særlig frokost, og middagen blir gjerne ganske sent på dagen, så jeg går vanligvis for noe varmt og en liten juice. I dag var det seipanetter (cordon bleu - fylte med saus, type findus) og småpoteter pluss salat; mangojuice.

 

Helt ok, og det bør holde frem til middag (som blir etter 7 en gang).

Endret av Djn
Skrevet

Lunsj shake:

Grønnkål 2-3blader

Ingefær ca tommel størrelse klump

Selleri en stang

Agurk halv

Vann ca 2dl

Sitron saft 10-15dråper

Eple 1stk

Gulrot 2stk

 

Mixes godt i en blender, så drikkes, enkelt ta med overalt også.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...