Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

6,5" + 10" + forsterker for ca 5000 kr.


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Skal bytte ut originalanlegget i et hobbyprosjekt jeg har (en Jeep XJ). Planen er å montere et par koaksial 6,5"-ere i dørene og en 10" sub i en lukket kasse bak. Dropper hovedenhet og bruker bare AUX rett i telefon/tab.

 

Er ikke så innsatt i hva som er bra av merker og fabrikat for tiden, men husker fra sist jeg fiklet litt med bilstereo (for 20 år siden) at JBL laget ok produkter.

 

Vurderer JBL GTO629 til dørene:

http://ljudia.no/bilstereo-s82121/hyttalere-s82122/koaksial-c78240/jbl-gto629-p368407/

 

JBL GTO1014 i en ca 20-liters lukket kasse bak (bygger kassen bak hjulbrønnen og der er ikke plass for mer enn ca 20 liter):

http://ljudia.no/bilstereo-s82121/hyttalere-s82122/bass-s965041/6-10-tomme-c965038/jbl-gto1014-p368383/

 

Og så muligens denne forsterkeren:

http://www.ljudia.se/billjud-s82121/bilslutsteg-s964405/4-kanals-c964401/infinity-kappa-four-p561568/

 

Lytter i hovedsak på hard rock/metal, så mellomregister og rask bass er viktig.

 

Høres det ut som en plan, eller burde jeg gå for noe annet (innenfor samme prisklasse)?

 

Takknemlig for innspill.

Endret av MortalKombat
Videoannonse
Annonse
Skrevet

 

Rockford Fosgate, mann. Koster skjorta, men er verdt det.

Lol... Det var 1 av 2 riktige det ;)

 

og er er koster skjorta :tease: rockford lagde masse gode elementer for 10 år siden, men nå har de bare falt.. bare merket som selger i dag dessverre..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...