Gå til innhold

[Løst] Kan jeg ha ethernet-kabel i hovedkortet mitt?


OF5

Anbefalte innlegg

Skrevet

Var for 10 minutter siden ferdig å installere W8 på min splitter nye gaming pc. Alt var fryd og gammen, helt til jeg tenkte meg om og måtte ta en aldri så liten facepalm. Internett. Jeg har ikke internett! Må derfor nok engang ty til dere her inne på forumet, ettersom jeg er en komplett noob når det kommer til slike ting.

 

Jeg har dette hovedkortet: http://www.netonnet.no/art/data/komponenter/hovedkort/intel-socket-1150/gigabyte-ga-z87-hd3/188811.8086/

 

Kan jeg plugge en ethernet-kabel i dette hovedkortet for å få internett opp og gå? Sikkert et utrolig dumt spørsmål, men sånn er det med nybegynnere. :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er nå ihvertfall en nettverksport på bildene over de to blå USB3.0 portene.

 

Så finn frem nettverkskabelen og putt den inn der ;-)

Skrevet

Jepp, skal gjøre alt slikt imorgen. Har ikke ethernet-kabel i hus så det må bestilles uansett, så jeg har god tid. ;)

Skrevet

Rimelig sikker på at du bare kan trykke inn nettverkskabelen uten å bruke driverne som fulgte med også. Pleier å sjekke produsenten jeg online for å se om det er oppdaterte drivere der, til alt! Bare sånt lite tips :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...