Gå til innhold

Nå vil de få Crysis til Linux


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tenk hvor deilig det hadde vært om Linux ble et reellt alternativ for spilleren! <3

 

Hadde blitt kos det ja.

Men hva er alternativet til DirectX hos Windows, når det kommer til Linux?

Skrevet

Støtter opengl tesselering og andre avanserte renderingmetoder slik directx gjør? Hvis ja - hvorfor er ikke den da bransjestandard? Er da mye bedre å ha en et felles system på alle platformer enn et system som kun funker på Windows?

Skrevet

OpenGL har ofte vært tidligere ute enn DirectX til å støtte hardwarefunksjoner. Jeg finner ikke ut i farta om tesselering er en av de, men jeg tør tippe at det kom til OpenGL før DirectX.

 

OpenGL ER bransjestandard, kanskje til og med i større grad enn DirectX siden sistnevnte begrenser seg til Windows. At DirectX dominerer innen spillsjangeren skyldes nok massiv innsats fra Microsoft mot spillutviklere. (Gratis eller billig rådgivning, støttefunksjoner, tilgang på grafikkbiblioteker, og til og med utviklere og kodeoptimaliserere på utlån.)

×
×
  • Opprett ny...