Bitmog Skrevet 2. juni 2013 Skrevet 2. juni 2013 Heisann har et spørsmål, sikkert feil tråd seksjon men fant ikke helt konkret ut hvor jeg skulle poste. Har god erfaring med å handle på dealextreme og andre gode nettbutikker, og der vet jeg at jeg får toll og hele pakka inkludert, men hvordan er det med norske nettbutikker? Om f.eks jeg kjøper et spill eller en telefon til 1000-, noe som er over "200kroner-regelen" Får jeg noe ekstra konstandder inkludert da, om frakten er 49,- må jeg betale noe annet da, om jeg møter ved postkontoret å skal hente pakka. Varen blir frakta fra et lager i Oslo, så norsk nettbutikk.
Buddy Dakota Skrevet 2. juni 2013 Skrevet 2. juni 2013 Når man handler i norske nettbutikker så er moms inkludert i prisen. Bare når man importerer fra utlandet at ting går gjennom tollen hvor de kan hive på litt moms. Så det er bare å handle i vei. 1
Parapraxis Skrevet 2. juni 2013 Skrevet 2. juni 2013 http://www.dinside.no/853737/dette-maa-du-vite-om-netthandel
Bitmog Skrevet 3. juni 2013 Forfatter Skrevet 3. juni 2013 Når man handler i norske nettbutikker så er moms inkludert i prisen. Bare når man importerer fra utlandet at ting går gjennom tollen hvor de kan hive på litt moms. Så det er bare å handle i vei. Så i praksis kan jeg handle for 5.000 uten å få noe som helst belegg eller annet tillegg?
Buddy Dakota Skrevet 3. juni 2013 Skrevet 3. juni 2013 Ja. Det er kun ved import fra utlandet at toll og mva blir et tema. Momsgrensa på 200,- er jo til for å beskytte det norske markedet.
Windoge Skrevet 15. juni 2013 Skrevet 15. juni 2013 Heisann har et spørsmål, sikkert feil tråd seksjon men fant ikke helt konkret ut hvor jeg skulle poste. Har god erfaring med å handle på dealextreme og andre gode nettbutikker, og der vet jeg at jeg får toll og hele pakka inkludert, men hvordan er det med norske nettbutikker? Om f.eks jeg kjøper et spill eller en telefon til 1000-, noe som er over "200kroner-regelen" Får jeg noe ekstra konstandder inkludert da, om frakten er 49,- må jeg betale noe annet da, om jeg møter ved postkontoret å skal hente pakka. Varen blir frakta fra et lager i Oslo, så norsk nettbutikk. 25% MVA + forenklet fortolling.
Bitmog Skrevet 3. juli 2013 Forfatter Skrevet 3. juli 2013 Takk for svar begge to,greit å vite når du handler på nett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå