Gå til innhold

Sniktitt: Asus Taichi


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ser virkelig ikke poenget med den, hadde det ikke vært bedre å gjøre hovedskjermen vriddbar og samtidig spare litt på den ufattelige stive prisen. Feilskjær fra asus

  • Liker 2
Skrevet

^Desverre tror jeg det er HP som sitter på det swivel-patentet. Men er enig i at prisen er temmelig overdreven.

 

Battleship bør i det minste følge med.

Skrevet (endret)

Vippbare skjermer er ofte mekanisk svake og vinglete. Jeg liker konseptet, men ville nok ikke kjøpt denne selv.

 

Fin oppløsning! :thumbup:

 

En annen idé kunne kanskje vært å gjøre det mulig å brette skjermen helt bak til baksiden av tastaturet og dekativere tastene når man bruker den sånn. Man måtte kanskje brukt touch-tastatur for å unngå støv og avriving av taster når tastaturet ligger ned mot fanget eller bordflata, samt doble hengselledd.

Endret av Simen1
  • Liker 1
Skrevet

Vippbare skjermer er ofte mekanisk svake og vinglete. Jeg liker konseptet, men ville nok ikke kjøpt denne selv.Fin oppløsning! :thumbup:En annen idé kunne kanskje vært å gjøre det mulig å brette skjermen helt bak til baksiden av tastaturet og dekativere tastene når man bruker den sånn. Man måtte kanskje brukt touch-tastatur for å unngå støv og avriving av taster når tastaturet ligger ned mot fanget eller bordflata, samt doble hengselledd.

Genial idee å rotere 180 grader. ville imidlertid gjort hengslet tykkere eller du måtte brukt et dobbelt hengsel, men det er alikvell mye mer solid en vridbare skjermer.

 

Tastene er så lave at jeg ikke tror de er utsatt. Trolig mindre utsatt en den utvendige skjermen om den ligger opp ned.

Skrevet
Vippbare skjermer er ofte mekanisk svake og vinglete. Jeg liker konseptet, men ville nok ikke kjøpt denne selv.Fin oppløsning! :thumbup:En annen idé kunne kanskje vært å gjøre det mulig å brette skjermen helt bak til baksiden av tastaturet og dekativere tastene når man bruker den sånn. Man måtte kanskje brukt touch-tastatur for å unngå støv og avriving av taster når tastaturet ligger ned mot fanget eller bordflata, samt doble hengselledd.
Genial idee å rotere 180 grader. ville imidlertid gjort hengslet tykkere eller du måtte brukt et dobbelt hengsel, men det er alikvell mye mer solid en vridbare skjermer.Tastene er så lave at jeg ikke tror de er utsatt. Trolig mindre utsatt en den utvendige skjermen om den ligger opp ned.

 

Viss jeg ikke husket feil, så har jo lenovo kommet med akkurat det dere snakker om

http://www.lenovo.com/products/us/laptop/ideapad/yoga/yoga-13/

Skrevet (endret)

Asus Taichi 11,6" 1920x1080, veiledende pris i USA: 1299$

Asus Taichi 13,3" 1920x1080, veiledende pris i USA: 1499$, veiledende pris i Norge 13499 kr (9,00 kr/$)

Lenovo Yoga 13,3" 1600x900, veiledende pris i USA: 999$

 

Jeg vil heller ha lavere pris og mulighet til å flippe skjermen helt rundt enn tosidig skjerm, der man ikke får brukt berøringsmuligheten i laptop-modus. Man bruker jo uansett bare en skjerm av gangen. Lenovo har også en billigere yoga-variant med 1366x768 11,6", Nvidia Tegra og Windows 8 RT til 799$, men RT er totalt uinteressant for meg.

 

Lenovo yoga 13,3": :dribble:

Endret av Simen1
Gjest Slettet+5132
Skrevet

Jeg må si jeg foretrekker løsningen til Dell her: http://www.dell.com/no/p/xps-12-l221x/pd . Kort sagt en ramme rundt skjermen som lar deg vri skjermen. Jeg synes den er litt i tyngste laget (selv om jeg nok har hatt lærebøker som er tyngre), men det er et veldig spennende konsept.

Skrevet

^Desverre tror jeg det er HP som sitter på det swivel-patentet. Men er enig i at prisen er temmelig overdreven. Battleship bør i det minste følge med.

 

tror swivel skjermer er ganske vanlig på de fleste gode gamel tablet pc'er

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...