Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

[Løst] hjelp pc'n funker ikke


Anbefalte innlegg

Skrevet

hei

har kjøpt ny gaming pc og når eg trykker på start så lyser alle lysa i kabinette og viftene starter men så slår den seg av og det er alt som skjer.

har dere noen tips til kva som kan gjøre dette?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Da må du fortelle hva du har gjort i detalj i byggingen din , liste opp alle deler , dokumentere med bilder osv.

 

Basic feil for dette symptom er ofte nr 1

1 - cpu starter ikke (mangler strøm EPS/ATX12V 8inP/4Pin , eller feilmontering av cpu og/eller kjøler).

2 - Kortslutning under hovedkort (stand offs feilplassert)

3 - Manglende tilkoplinger av ATX12V (4pin eventuelt EPS 8pin)

4 - kortslutning/feilkopling av f-panel , USB headere , IEE1394 headere

5 - cpu overopphetes og hk starter og shutdown (men her bør du få bios POST bilde føre det dør)

Endret av syar2003
  • Liker 1
Skrevet

her er mine spec. Intel® Core i5-3570K, Gigabyte GA-Z77X-UD5H, Socket-1155, Corsair AX 850W PSU,

Corsair H80 Hydro Series CPU Kjøler, MSI Radeon HD 7970 3GB GDDR5 i crossfire, Corsair Vengeance DDR3 1600MHz 8GB CL9

Skrevet

er det noen som kan hjelpe..har prøvd alle tipsa i den tidligare posten av syar2003 og eg kan ikke finne noen feil, einaste eg lure litt på er om cpu kjøleren starte for den lyser ikke. men eg har dobbel sjekka den og undersøkt på nette for å finne ut korleis den skal kobles og eg kan ikke finne noen feil.

Skrevet

Er det nokon lys på hovedkortet som lyser rødt og indikerer kva som er galt, sjekk med manualen på hovedkortet.

Skrevet (endret)

det er ingen lys på hovedkortet som lyse rød eller indikere at noe er galt.

takk for tipse.

har du noen fleir?

Endret av hattrick133
Skrevet

Prøv uten skjermkortene og bruk hovedkortets innebygde skjermkort.

 

Ellers så har jo dette hovedkortet "Onboard Power and LED Debug" øverst i høyre hjørne som skal vise en eller annen form for feilindikasjon - les manualen.

Skrevet

Feilkoden skal være 2 tall/bokstaver. Hvis ikke dét engang funker er det vel bare 3 muligheter: Feil på hovedkortet, feil på strømforsyning eller så har du montert/kobla feil.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...