Gå til innhold

Den "store" supervidvinkelbildekaosdramatikk-tråden!


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Dette er en tråd som hvem som helst kan poste i, men oppfordrer til å følge reglene nedenfor:

 

 

REGLER:

  • Alle bildene som legges inn skal være tatt med en såkalt "supervidvinkel". Altså ikke en vanlig vidvinkel.
  • Bildetemaet skal være "Dramatisk" og eller "kaotisk"
  • ALLE klager vedrørende denne tråden tas med TS via PM og IKKE direkte i tråden.
  • Det er lov og kommentere bilder som blir lagt inn, men hold deg til saken. Personangrep er ganske opplagt ikke lov.
  • Etterbehandling av bildene er så klart lov, men vi setter grensen ved "manipulering". Definisjonen av manipulering kan være varierende, men dere skjønner sikkert lunta.

Undertegnede kan ikke bidra før neste uke med nye bilder, da jeg skal til Alicante med jobben i morgen. Men jeg følger med på tråden samt kommer sterkt tilbake.

 

Så sett i gang folkens!

Legg inn kaotiske og eller dramatiske supervidvinkel bilder. Poenget her er og forvirre og eller skape dramatikk.

Endret av BjerkneZ
  • Liker 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Helt utrolig altså, at det skal være så innmari vanskelig og forstå...

 

I den forrige tråden var det en som fikk kjeft for å poste ett bilde tatt på 14mm (28mm fullformat), selv om det er innenfor den klassiske definisjonen av vidvinkel (opp til og med 35mm fullformatekvivalent), og det kun var spesifisert at bildene skulle være tatt med vidvinkel. Du kan jo velge da, om du syns det er hyggeligere å dele ut kjeft for at noen har en annen oppfatning enn deg av ordet 'vidvinkel', eller du kan spesifisere hva du mener med 'supervidvinkel' for å gjøre det enkelt, f.eks. 20mm (fullformatekvivalent) eller videre :)

  • Liker 7
Skrevet

Veldig flotte og meget kaotiske så de treffer på alle punkter :)

 

Menne, vi må da ikke jukse med arkivet ;) Vi får vel heller få ræva ut av sofaen og ta nye bilder :)

Skrevet

Tok nettopp dette bildet på utsiden av huset.

 

post-30214-0-40271600-1346862032_thumb.jpg

 

EXIF

Kamera: Canon 5D MK III

Optikk: Canon 16-35mm f/2.8L II

Lukkertid: 13sek.

Blender: f/7.1

ISO: 100

Brennvidde: 16mm

Teknikk: Lee Big Stopper ND filter.

Skrevet

Hehe passe crazy :) Håper jeg får tid til å ta noen flotte bilde i kveld når jeg slutter på jobb kl 20. Tok med kameraet i bilen så jeg kunne ta bilder rett etter jobb :)

Skrevet

Klinker til med ett til som jeg tok i går på samme sted mens jeg venter :)

 

post-30214-0-69984900-1346944081_thumb.jpg

 

EXIF

Kamera: Canon 5D MK III

Optikk: Canon 16-35mm f/2.8L II

Lukkertid: 25sek.

Blender: f/11

ISO: 100

Brennvidde: 16mm

Teknikk: Lee Big Stopper ND filter.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...