mobilen.no Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Googles lanseringsfest ble som forventet. Billig nettbrett, Jelly Bean og medieball fra Google.
UrgeLoL Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Nettbrette blir å slå godt ann. Med den prisen så legger den seg jo rett i strupen på Amazon kindle. Jelly Bean har mange flott oppgraderinger, men project butter er den viktigste. Nexus Q er bare for dyrt. 2
learntofly Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Stusser og veldig på prisen på Nexus Q. Nexus 7 derimot virker genialt. Ser og frem til at Projekt butter skal bli bakt inn i roms til min One X. Veldig fordel at One X har Tegra 3 på lik linje med Nexus 7. Burde gjøre porteringen til en noe enklere sak
TheRealL Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 (endret) "Hva prisen ender på i avgifts-Norge er usikkert, men regn med at det blir noen hundrelapper dyrere." Ah, genialt sagt. Forøvrig så kommer jeg nok garantert til å kjøpe nettbrettet når det er så billig. Greit å ha når man har en laptop som trenger et egent kjernekraftverk for å driftes. Medieballen, meh, har allerede en HTPC med 3000 videofiler som var nesten billigere. Her så må alt streames fra "the cloud", og "the cloud" blir nok ikke tilgjenglig i Norge med det første. Endret 28. juni 2012 av TheRealL
Cocunnutttas121 Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Hva skjer om en bestiller nettbrettet og kuben via proxy, vil en ikke få det tilsendt da?
hvakrg Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Om de virkelig har fått til å få en smooth opplevelse med Android så er det bare å gratulere, det var virkelig på tide.
henrikrox Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Nexus Q fatter jeg ikke poenget med, da hvis du er en tåelig ny tv, har du alt det der omtrent, samt en apple tv til 99 dollar gjør alt det der, bortsett fra det å ha en amp innebygget. ellers så er jeg spent på nexsus 7, litt stor ramme, men ellers bra.
ignoreme Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Om de virkelig har fått til å få en smooth opplevelse med Android så er det bare å gratulere, det var virkelig på tide. Det er langt mer flyt i menyene nå, men noe hakk er det enda (dog det har jeg på min ipad også). Meget fornøyd med 4.1, bringer en del nytt, og fornuftig.
SirJames Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Skal ha en Nexus 7. Endelig et billig og bra nettbrett. 4
Shruggie Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 På Nexus Q må den andre skoen treffe gulvet hvis de faktisk har tenkt å selge noen enheter... Det må være en skjult killer app eller noe.
Anonym342r234erf342ewt4gawrewerfg Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 .Ser og frem til at Projekt butter skal bli bakt inn i roms til min One X. Veldig fordel at One X har Tegra 3 på lik linje med Nexus 7. Burde gjøre porteringen til en noe enklere sak Prosjekt butter er en del av jelly bean, dermed er det feil å si at det skal bli bakt inn i htc one x rom'en, akkurat som at prosjekt butter var en apk eller et theme. Prosjekt butter er et kodenavn på en kodebit lagt inn i os'et. Men ja, forvent Prosjekt Butter i nyere rom for One X. ( jelly bean)
tacomodo Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Liker at de har tatt bort kameraet på baksiden, det er jo helt meningsløst på iPad. Front kamera er derimot lurt for FaceTime ol. 5
XmasB Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Liker at de har tatt bort kameraet på baksiden, det er jo helt meningsløst på iPad. Front kamera er derimot lurt for FaceTime ol. Å? Ser jo stadig folk bruke iPad som kamera ved bassengkanten på sydentur. Vel ihvertfall så jeg et par sist gang jeg var på ferie.
limetime Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Burde ikke denne artikkelen nevne google now? I mine øyne noe av det mest spennende som ble lansert i går. 3
Swome Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Syns google skal bli flinkere til å lansere de tjenestene de allerede har i andre land før de kommer med enheter som kan spille innhold som bare er tilgjengelig i noen få land. Hvis nexus q er laget for å spille innhold fra googleskyen er den ganske ubrukelig her i Norge akkurat nå.
Olavxxx Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Nedsig at de kutter kamera på baksiden, man har jo apps for augmented reality (for bilkjøring f.eks.). Derfor ville et nettbrett fungert utmerket som bilgps (med offline kart). Men man kan jo kjøpe 7" fra samsung, galaxy tab 2 eller galaxy plus 7" (bedre skjerm)
Tannpirkeren Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Nexus Q. Dette er en enhet som kan minne om Boxee fra Creative, eller... Har Creative kjøpt opp D-link?
Leifen18 Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Burde ikke denne artikkelen nevne google now? I mine øyne noe av det mest spennende som ble lansert i går. Helt enig! :-) Dersom det blir så bra som det sies (noe jeg ikke helt klarer å se for meg før man allerede har brukt det en god del), så er det definitivt det mest spennende som ble lansert i går! :-) Jeg likte også den event-greia... Bare synd at det ikke fungerer like bra før alle andre også er på Google+.. :-/ For konseptet er, som de sa det selv, slik det burde være.
Tekno Brukeren Skrevet 28. juni 2012 Skrevet 28. juni 2012 Nexus nettbrettet ser meget fristene ut selv om jeg har et 7 tommers nettbrett fra før. Skall ikke se bort i fra et Nexus 7 blir en julegave hit. Håper Nexus nettbrettet kommer i en 10 tommers versjon etter vert.
Anbefalte innlegg