Gå til innhold

Se NASAs forbløffende romplaner


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mass effect, anyone?

 

Så for en tid til baket et prg om Månelandingen og etter at den var fullført ble jo folk helt blown away, husker det var mange intervjuer med eksperter osv. som hadde visjoner om at vi skulle erobre verdensrommet i løpet av noen få år.

Skrevet

om vi har holdt opp tempoet på utviklingen slik vi gjorde tilbake på den tiden har vi nok hatt mer enn et par radiobiler på mars for å si det sånn

Skrevet

Jaggu livligfantasi på disse arkitektene. Men hvor realistisk det er å bygge fjell og fjorder uti verdensrommet er vel en annen sak, og hvordan har de tenkt å gjøre disse romstasjonene levedyktige når vi er ved å gjøre jorden så forrurenset og ødelagt som vi gjør?

 

Men de skal ha for gode ideer!

Skrevet

Å ha slike konstruksjoner klare i år 2000 var vel å være litt ivrig :!:

 

Mente de ikke at vi ville ha flygendes biler innen 2000 også, slik som i "Back to the future"?

De var vel mer optimistiske i "gamle" dager :p

  • Liker 1
Skrevet

Tviler sterkt på at man vil lage nåtidens eneboliger, elver og natur i en romstasjon som dette xD

 

...fikk lyst å spille mass effect ;)

Skrevet

Var da ikke mer opptimistiske, men hadde vi fremdeles forsket på hvordan å reise ut til universet sammen og ikke utviklet våpen til maaaaange milliarder for å drepe hverandre, hadde vi kansje hatt flygebiler nå?

 

Men Nasa har jo "glemt" hvordan de kom seg til månen vis dere ikke har fått med dere det.

 

Gjennom 2 ganske heftige radioaktive belter for å komme dit blir en ganske tung rakett å skyte opp vis man skal bruke samme prinsipp som før for å komme vekk fra planeten vår.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Det finnes endel objekter i forskjellig størrelse der oppe som suser rundt i stor hastighet. Uten noen atmosfære til å brenne disse opp hvordan har man tenkt å beskytte seg?

  • 10 måneder senere...
Skrevet

Det som er ironisk at hadde vilje vært der hadde dette stått ferdig i begynnelsen av dette århundret men viljen er der ikke, fordi det er for mange som tenker at jorda er ikke perfekt så vi må bruke pengene her ned før vi stikker ut i verdensrommet, ironisk nok ville et koloniseringsprogram av solsystemet bidra til å fikse endel av de problemene vi har; energiproduskjon, matproduksjon, og habitatkonstruksjon i vansklige omgivelser, disse eksemplene er de tingene vi sliter mest med akkurat nå, så vi har liten grunn til å ikke sette våre føtter ut i universet og se hva universet kan gi tilbake, for hver gang vi mennesker tar en kjangs så finner vi nye muligheter!

×
×
  • Opprett ny...