Akrobaten Skrevet 6. september 2010 Skrevet 6. september 2010 Da jeg startet PCen idag, fungerte ikke lyden lenger. Jeg er sikker på at det ikke er noe problem med høyttalerne, da jeg hører en svak skurring når jeg skrur dem på/flytter på dem. I iTunes går det ikke an å trykke på Play (knappen er der, men sangen starter ikke), mens i Spotify får jeg beskjeden "There is a problem with your sound card. Spotify can't play music". Det rare er at alt fungerte normalt da jeg brukte maskinen i går. Noen anelse om hva som kan være galt med lydkortet, eventuelt måter å feilsøke på?
2ball_ Skrevet 6. september 2010 Skrevet 6. september 2010 Oppdater driveren. evt. rull den tilbake og så oppdaterer du. Jeg har hatt problemer med soundblaster kort tidligere og da var det bare en ting som virket: Slå av PC>Ta ut lydkort>Slå på PC(helt til windows)>Slå av PC>Sett inn lydkort>slå på PC. Det var det eneste som hjalp hos meg.
Akrobaten Skrevet 6. september 2010 Forfatter Skrevet 6. september 2010 Noen grunn til at dette kan hjelpe? Har jo ikke vært innpå noen filer som har med lyd å gjøre, eller rørt lydkortet, og det funka supert igår.
2ball_ Skrevet 8. september 2010 Skrevet 8. september 2010 Sikkert noen grunner. Det er elektronikk. Jeg hadde ikke gjort noe galt med mitt heller. Slutta bare å virke plutselig. Lær deg denne loven: Loven om tingenes iboenda jevleskap.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå