Gå til innhold

Active Directory for Ubuntu 10.4 Server?


1unx

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

har nettopp installert Ubuntu Server 10.4, og lurer i den forbindelse på om det finnes det en active directory liknende tjeneste for håndtering brukere, brukerrettigheter, og ressurskontroll for Lunux Servere?

 

Har ellers liten/ingen erfaring med Linux Servere, og lurer derfor på om det finnes et alternativ til Microsofts Active Directory?

Hvis ikke er brukere, brukerrettigheter, og ressurskontroll kun administrert fra /etc/passwd, /etc/shadow og /etc/group evt. ACL, Kerberose og PAM?

Og hvordan håntere brukere og brukerrettigheter Windows og Mac klienter ved hjelp av en Linux Server?

 

Takk for svar!

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-t8fn5F
Skrevet

Red Hat Directory Server er vel eneste katalogtjeneste til Linux og den benytter seg av LDAP protokollen...

Gjest Slettet+432
Skrevet

Nei.. Du har også 389 Directory server (tidligere Fedora DS), eDirectory fra Novell og Apache Directory Service.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...