Gå til innhold
Spørsmål om helse? Still spørsmål anonymt her ×
Husk at de som svarer ikke nødvendigvis er helsefaglig personell. Ta kontakt med fastlege ved bekymringer!

Tom for blodtrykkstabletter


Gjest Ola

Anbefalte innlegg

Skrevet

Gikk tom for blodtrykkstabletter i helga. Føler meg litt rar i toppen :dribble: . Fins det strakstiltak man kan gjøre selv som kan ha en rask virkning? Skaffer meg nye når jeg har pause på jobben i morgen. Takk for svar. Ola

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du bør ringe legevakt og spørre om det er noe i huset som kan brukes som midlertidig blodtrykksmedisin eventuelt får du ordnet time der du får en dagsdose med tabletter, dette er den beste løsningen.

Skrevet

Du kan i alle fall unngå å innta substanser som kan øke blodtrykket ditt ytterligere:

 

salt

lakris

nesespray

NSAIDs (som ibux ol)

 

Jeg vet ikke hvor mye disse enkelte substansene øker blodtrykket ditt, men jeg har lest at de gjør det. Salt er uansett noe personer med høyt blodtrykk ikke bør innta for mye av..

Skrevet

Jeg bruker noe som kalles Lisinopril/Hydroklortiazid Actavis 20 mg/12,5 mg. Det er noe vanndrivende. Prøver å ta det med ro. Har blitt litt tungpustet også, men har dårlig erfaring med legevakt. Det går nok greit hvis jeg ikke stresser for mye. Jeg innbiller meg selv at jeg skal ta det med ro og spise lite, men er det andre forslag til hva jeg bør gjøre eller ha i meg, så kom gjerne med dem. :)

Skrevet (endret)

Du bør nok ikke drikke for mye, iom. at du ikke lenger går på vanndrivende, og at det kan hende du har vann i lungehulen forenelig med symptomene du har nå (tungpust). Er det slik at du blir tungpustet om du ligger helt flatt i senga og skal sove/hvile?

Endret av w3p
Skrevet

Jeg la meg ned en times tid, og jeg tenkte ikke noe over tungpust da. Har vært litt prikking i hodebunnen i dag også. Tenkte jeg skulle rake plenen og gå meg en tur i dag, men fant ut at det var best å holde seg i ro. Men nå er det ikke lenge til jeg får tilgang på apoteket. Et apotek på et kjøpesenter som har lagret resepten min, og de åpner ikke før kl 10. Jeg får ta meg en tur i pausa mi i morgen. Takker for alle forslag. :thumbup:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...