Gå til innhold

CD med kopi sperre


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kjøpte min første CD med kopi-sperre i dag (no jeg ikke har sett inn det jeg hører på), men det rare er at det kun er på den ene CD-en, og ikke begge, dette er den nye "Live" skiva til Blind Guardian.

 

Er det en måte å komme rundt denne, jeg vil lage en kopi å ha i bilen så originalen ikke blir ødelagt.

 

Denne meldingen vil sikkert bli stoppet, men...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er ikke sikker på om det vil virke, men prøv å last ned Clone CD.. det er et program som hopper over kopi-sperren. Eller så kan du prøve Deamon Tools..

Skrevet

Bruker Exact Audio Copy og har ingen problemer med å ripper cd`er med kopibeskyttelse.

Alt du trenger finner du her:http://www.chrismyden.com

Alt ligger under Elite DAE

Skrevet

CloneCD er det som funker greiest for meg. http://www.clonecd.net

Det hopper ikke over kopisperra, men kopierer hele cd-en bit for bit, dvs at du får en eksakt kopi MED kopisperre.

Hvorfor skulle dene tråden bli stengt, det er 100% lovlig å ta kopier til eget bruk. Noe jeg ser på som fornuftig ettersom du ikke vil ha ødelagte orginal cd-er.

Skrevet

Bruk CloneCD ja.. når du kopierer CDen, velg at CDen er en "multimedia audio cd". Høyreklikk denne, og gå på innstillinger for musikklesing.

Der merker du av for "les kun første seksjonen".

 

Vips! Den nye kopien er en vanlig musikk-CD, som du kan høre på PCen, i bilen eller hvor som helst!

Skrevet

Alohol 120% sies å være bedre enn CloneCD. Dessuten så klarer programmet mer enn å bare kopiere CDer.

 

Du får "ferdige" veivisere hvor du kan velge hvilken kopibeskyttelse CDen har (kopibeskyttelsen kan du finne med f.eks Clony XL) slik at alle de "riktige" instillingene blir valgt.

 

Simplisitet er en fin ting, og det er CloneCD òg :-) Et veldig bra og enkelt program uten masse unødvendig dilldall. Men Alcohol blir kanskje "markedsledende" (selv om de færreste bruker lovlige versjoner av brennerprogrammer som CloneCD, Blindwrite Suite og Alcohol 120%... :roll: ) i fremtiden?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...