The_Edge90 Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 (endret) Hei! Har nå gått lei min Nokia N79, og ser etter en telefon som kan underholde meg litt mer en hva N79 gjorde. Har sett utallige filmer på youtube, lest reviews osv, men jeg klarer ikke å bestemme meg for hvilken av disse to jeg vil ha. Jeg ønsker en telefon med -bra kamera -god til å se filmer -veldig bra og enkel mp3 (ipod'en har streika, så dette er viktig) -gode muligheter for nedlasting av mange apps (spill osv..) Alt i alt så virker det vel som det bikker mest mot Samsungen, men det er en ting jeg lurer på. Det sies at den kan spille filmer i alle format, vil det si at jeg kan ta filmen jeg har lastet ned og legge den direkte inn på mobilen uten å gjøre noe med filen? Hvordan er Hero på dette området? På den andre siden bikker det mer mot Hero pga den kapasitive skjermen på samsungen. Hadde en Lg KU990 før, og likte ikke trykkfølsomheten på den veldig godt, så hvordan er Samsungen i forhold til LG'en? Takk Endret 10. januar 2010 av The_Edge90
sajohansen Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 Selv har jeg HTC Magic og en håndfull venner som har HTC Hero. Ut i fra kravene dine føler jeg for å anbefale HTC Hero. Denne har en Youtube-applikasjon som fungerer særdeles bra, med mulighet for å spille av youtube-filmer i både normal og høy kvalitet. Telefonen har også en helt grei mp3-spiller og det finnes enormt med gratis programvare/applikasjoner som du enkelt laster ned direkte til telefonen via Marked-applikasjonen som ligger som standard. Som sagt har jeg selv HTC Magic, men HTC Hero er både nyere og bedre med et mer intuitivt og praktisk grafisk grensesnitt. I tillegg er kameraet på Hero 5 Megapixel, mens Magic bare har 3.2 MP. Kjenner ikke Samsung Jet, men personlig er jeg fan av android, og jeg vil si at HTC lager de aller beste Android-telefonene.
The_Edge90 Skrevet 10. januar 2010 Forfatter Skrevet 10. januar 2010 Takk for svar! Men hvordan er Hero når man skal spille av filmer uten nettverk? Altså spillefilmer man har lagt inn på tlf? Eller serier ala Entourage Sitter mye på buss, og har ikke råd til å bruke mobilnettet.
sajohansen Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 har ikke prøvd det selv, men vil tro det fungerer helt fint. Er nok bare å legge videoen på minnekortet, og bruke en eller annen gratis videoavspiller. Du finner sikkert mye søker du litt rundt...
Max_Drunk Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 -bra kamera -god til å se filmer -veldig bra og enkel mp3 = Samsung Jet -gode muligheter for nedlasting av mange apps (spill osv) = Htc Hero
The_Edge90 Skrevet 10. januar 2010 Forfatter Skrevet 10. januar 2010 -bra kamera-god til å se filmer -veldig bra og enkel mp3 = Samsung Jet -gode muligheter for nedlasting av mange apps (spill osv) = Htc Hero Nice. Men er Hero MYE dårligere enn Jet på film og musikk?
PantZman Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 Jeg har en Jet og vil ikke si at kameraet er bra. Det er bra under riktige, lyse forhold.
Max_Drunk Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 (endret) -bra kamera-god til å se filmer -veldig bra og enkel mp3 = Samsung Jet -gode muligheter for nedlasting av mange apps (spill osv) = Htc Hero Nice. Men er Hero MYE dårligere enn Jet på film og musikk? "Filmkongen" står det om Jet i testen hos Amobil. Har en selv og den er meget bra på film. Skjermen er sylskarp og har veldig høy oppløsning + at det er amoled. Endret 10. januar 2010 av wassiboy
Max_Drunk Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 (endret) Jeg har en Jet og vil ikke si at kameraet er bra.Det er bra under riktige, lyse forhold. Nei det er ikke veldig bra, men bra til å være en touch tror jeg. Den har veldig mange innstillinger og en ok blitz. Tok en test i et helt mørkt rom og ble overasket. Men nå har det aller fleste touchtelefoner ikke så veldig bra kamera. Skal du ha bra kamera på touch må du betale mye for det. Som feks Pixon 12. Eller kjøpe en hvilken som helst mobil fra Sony Ericsson (nesten). Endret 10. januar 2010 av wassiboy
The_Edge90 Skrevet 10. januar 2010 Forfatter Skrevet 10. januar 2010 Takk for mange fine svar! Har enda problemer med å bestemme meg da.. Er veldig fristet av android på Hero. Ser at Samsung Galaxy har android, vil dere da si at den nesten er en liten blanding av Jet og Hero?
Max_Drunk Skrevet 10. januar 2010 Skrevet 10. januar 2010 (endret) Takk for mange fine svar! Har enda problemer med å bestemme meg da.. Er veldig fristet av android på Hero. Ser at Samsung Galaxy har android, vil dere da si at den nesten er en liten blanding av Jet og Hero? Jeg har Galaxy også. Vil ikke si at det er blanding. Slik jeg oppfatter det: Skjerm: Nr 1 - Jet har den beste med amoled og høy oppløsning. Skjermen er resistiv. Nr 2 - Galaxy har en herlig lyssterk amoledskjerm. Skjermen er kapasitiv. Nr 3 - Hero sin skjerm er bra. Skjermen er kapasitiv. Hardware: Nr 1 - Galaxy og Jet er nokså like. Stiller med bla 800Mhz prosessor. Kanskje Jet er litt raskere. Kan være OS som gjør det. Nr 2 - Hero er litt svakere, 528 MHz, men jeg oppfattet den ikke som treg. Internminne: Nr 1 - Galaxy har 8GB med støtte for 32GB. Nr 2 - Jet kommer i 3 utgaver. 2GB, 8GB og 16GB interminne med støtte for 16GB. Nr 3 - Hero har 288 MB internminne med støtte for 32GB. Du får med 2GB minnekort i pakken. Kamera: Nr 1 - Der vil jeg si at Jet er den beste med ok bilder og bra blitz. Nr 2 - Galaxy har ikke spesielt bra kamera men den har blitz. Nr 3 - Hero har heller ikke spesielt bra kamera og den har ikke blitz. Underholdning: Nr 1 - Jet er super på film og støtter mange formater. Og skjermen gjør det herlig å se film. Musikk er den også meget god på. Hvem som er den beste av Hero og Galaxy vet jeg ikke. Kan tenke meg at Galaxy er hakket foran pga amoledskjermen. Musikk er jeg usikker på. Operativsystem: Nr 1 - Hero er overlegen pga android med HTC Sense på toppen. Nr 2 - Galaxy med android. Nr 3 - Jet bruker et "OS" som Samsung har. En litt enklere mobil. Men menyen er skikkelig bra satt opp og mobilen har massevis av funksjoner og er en herlig mobil å bruke. Dette var bare mine meninger om noen få områder. Til slutt er vel "smak og behag" det rette uttrykket. Endret 10. januar 2010 av wassiboy
The_Edge90 Skrevet 11. januar 2010 Forfatter Skrevet 11. januar 2010 Takk for mange fine svar! Har enda problemer med å bestemme meg da.. Er veldig fristet av android på Hero. Ser at Samsung Galaxy har android, vil dere da si at den nesten er en liten blanding av Jet og Hero? Jeg har Galaxy også. Vil ikke si at det er blanding. Slik jeg oppfatter det: Skjerm: Nr 1 - Jet har den beste med amoled og høy oppløsning. Skjermen er resistiv. Nr 2 - Galaxy har en herlig lyssterk amoledskjerm. Skjermen er kapasitiv. Nr 3 - Hero sin skjerm er bra. Skjermen er kapasitiv. Hardware: Nr 1 - Galaxy og Jet er nokså like. Stiller med bla 800Mhz prosessor. Kanskje Jet er litt raskere. Kan være OS som gjør det. Nr 2 - Hero er litt svakere, 528 MHz, men jeg oppfattet den ikke som treg. Internminne: Nr 1 - Galaxy har 8GB med støtte for 32GB. Nr 2 - Jet kommer i 3 utgaver. 2GB, 8GB og 16GB interminne med støtte for 16GB. Nr 3 - Hero har 288 MB internminne med støtte for 32GB. Du får med 2GB minnekort i pakken. Kamera: Nr 1 - Der vil jeg si at Jet er den beste med ok bilder og bra blitz. Nr 2 - Galaxy har ikke spesielt bra kamera men den har blitz. Nr 3 - Hero har heller ikke spesielt bra kamera og den har ikke blitz. Underholdning: Nr 1 - Jet er super på film og støtter mange formater. Og skjermen gjør det herlig å se film. Musikk er den også meget god på. Hvem som er den beste av Hero og Galaxy vet jeg ikke. Kan tenke meg at Galaxy er hakket foran pga amoledskjermen. Musikk er jeg usikker på. Operativsystem: Nr 1 - Hero er overlegen pga android med HTC Sense på toppen. Nr 2 - Galaxy med android. Nr 3 - Jet bruker et "OS" som Samsung har. En litt enklere mobil. Men menyen er skikkelig bra satt opp og mobilen har massevis av funksjoner og er en herlig mobil å bruke. Dette var bare mine meninger om noen få områder. Til slutt er vel "smak og behag" det rette uttrykket. Tusen takk for skikkelig bra svar! Når jeg har tenkt meg litt om hva jeg egentlig trenger, så er det stor sannsynlighet at jeg gåt for Jet. Det eneste jeg er redd for er den resistive skjermen. Var ikke særlig fan av den type skjerm på min LgKU990. Er det noen forandringer fra LG'en til Jet?
Max_Drunk Skrevet 11. januar 2010 Skrevet 11. januar 2010 Det vet jeg ingenting om. Men jeg synest ikke det er noe problem. Blir en vane. Men det er bare å ta seg en tur til en butikk og prøve de forskjellige. Må sies at Jet ikke har de store mulighetene som en android mobil har.
The_Edge90 Skrevet 11. januar 2010 Forfatter Skrevet 11. januar 2010 Det vet jeg ingenting om. Men jeg synest ikke det er noe problem. Blir en vane. Men det er bare å ta seg en tur til en butikk og prøve de forskjellige. Må sies at Jet ikke har de store mulighetene som en android mobil har. De skal prøves ja Vanskelig å bestemme seg nå. Så på youtube at videoavspilleren i Hero så veldig bra ut også. Eller, rettere sagt så den mer enn bra nok ut!
Max_Drunk Skrevet 11. januar 2010 Skrevet 11. januar 2010 Hehe. Nei er ikke lett å bestemme seg. Når jeg skal kjøpe ny mobil blir det mange kvelder og timer med å lese tester osv før jeg bestemmer meg. Skal tross alt bruke den daglig en stund. Ja mulig Hero er bra på film. Men slår ikke Jet. Skjermen er bare helt nydelig. Du finner vel ut av det til slutt hva du vil ha
The_Edge90 Skrevet 11. januar 2010 Forfatter Skrevet 11. januar 2010 Ja, alle de fine testene gjør så jeg ombestemmer meg flere ganger daglig Men, tusen takk for all hjelp, skal nok klare å bestemme meg!
kcla Skrevet 11. januar 2010 Skrevet 11. januar 2010 (endret) Noen som vet om bokstavene æ - ø - å finnes på meldingstastaturet til Jet'en? Skal kjøpe meg ny telefon, og tror jeg lander på Samsung Jet Endret 11. januar 2010 av kcla
The_Edge90 Skrevet 11. januar 2010 Forfatter Skrevet 11. januar 2010 Da ble det så jeg bestilte Hero i dag! gleder meg!
Max_Drunk Skrevet 11. januar 2010 Skrevet 11. januar 2010 Noen som vet om bokstavene æ - ø - å finnes på meldingstastaturet til Jet'en? Skal kjøpe meg ny telefon, og tror jeg lander på Samsung Jet norsk ja
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå