Gå til innhold

Gjennomsiktig OLED i aksjon


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Gleder meg til å få skikkelig HUD i bilen - tilsvarende det jagerfly pilotene har i flyene

 

F-18_HUD_gun_symbology.jpeg

 

Eller ja, kanskje noe litt mer diskret... :p

Endret av sluggr
Skrevet

Ser for meg en revolusjon i sikteoptikk og nightvision utstyr. Briller med oled skjerm som legger siktedata og nigt/heat vision over det du faktisk ser... Skytespill modellen kan bli virkelighet.

Skrevet

Eller kirurgi!!

 

Trække en skærm henover patienten og bruge scanning til at genere realtime billede mens kan opererer med kikkert eller laser.

 

Kanon

Skrevet

Trykk på venstre del av vinduet for å gå venstre og trykk på høyre for å gå høyre? :D

 

Men jeg kan faktisk se for meg gjennomsiktige (touch?) OLED skjermer over sikkerhetsglass i butikker, vil du ha mer info om produktet, klikk her

Skrevet

Hm, de skal demonstrere en skjerm, og velger å bruke en film med ei dame som tøyer ut... La meg gjette; det er stort sett bare menn på slike konferanser?

Skrevet

nå funker HUD i fly ved at en prosjekterer grafikken opp i en glassplate satt på 45 grader eller deromkring, så det samme ville være mulig i dagens biler uten å måtte bytte vindu eller lignende.

 

men mens ett jagerfly har en god del ting å fortelle piloten, så har en bil fint lite å fortelle som ett glimt ned ikke kan fortelle en.

 

derimot vil jeg se dette brukt i briller og lignende, hvem trenger AR i form av kamera, når en kan gjøre det samme bare med ett kompass og litt datakraft?

 

greit nok, en kan montere ett kamera i samme retning, slik at systemet har en viss anelse hva en ser på, men en vil ikke lengre miste dybdefokus slik en gjør i dag om en dekker øynene med matchende skjermer.

Skrevet (endret)

tja, hastighet, turtall, gir, posisjon, kurs, oljetrykk, oljetemp, vanntemp, ladetrykk, af ratio, eksostemp, volt, varsler, trafikk-info, radio-cd spiller, A/C osv osv.

 

Er mange ting jeg kunne tenke meg å ha på ruta ( ikke nødvendigvis lista over samtidig, men f.eks å kunne velge mellom presets avhengig av hva du ønsker hadde vært veldig praktisk)

 

fordelen med å ha det her er jo at du slipper å ta øya fra veien

Endret av Daily-Drifter
Skrevet

Det finnes allerede en del biler som bruker HUD på front ruta. Corvette husker jeg gjør dette, var det kanskje nye M3 eller GT-R også. Der bruker de en projektor på toppen av dashboard som reflekteres i vinduet. Ganske enkel og greit.

 

Tror ikke 30% er nok sikt for å kunne kjøre bil med ;)

 

Små elektronikk (mobiler/mp3) derimot kan bli muligens hoved satsingsområdet.

 

Hehe kunne egentlig tenkt med en sånn erstatte hele vinduglasset i rommet mitt.. Da kunne velge hva slags utsikt skal vinduet ha.. Men trengs strengt tatt ikke være gjennomsiktig da :thumbup:

Skrevet

Kan godt tenke meg å få høyde og fart i visiret mitt når jeg hopper fallskjerm. Høyde av åpenbare årsaker, fart fordi man lettere kan justere farten i forhold til andre, spesielt i formasjonshopping ettersom det er langt til nærmeste referansepunkt.

Skrevet

Kan tenke meg at butikkvinduer kan dra nytte av dette. Spesielt på kjøpesentre der det er liten plass pluss at det er viktig at kundene ser inn. Og selv med 30% gjennomsiktighet går det jo fint an å bruke.

Ellers ser jeg det for meg at å ha slikt i i solbriller og klokker hadde vært tøft

Skrevet (endret)

Ser for meg verandadør i full OLED som skremmer vettet av deg hvis du glemmer at den er lukket og holder på å gå på den. Eventuelt automatiske skyvedører i butikker som faker at de åpnes. Mye bra en kan få til her. :p

Endret av Anders Jensen
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...