Gå til innhold

Kan shaman tanking virkelig fungere?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Nja, nå var jo shamans I starten ment til og kunne tanke som ench spec. Jeg lurer da på om dette er i det heletatt mulig til dags dato?

Tenker jo att det kan bli litt vanskelig og treffe defcappet og still få en litn bunch av stamina. Men hadde vert gøy og I det minste prøve. Shamans har jo Tps'en klar I det minste.

 

Edit: Kanskje mulig via PvP gear og Resilience? :D

Endret av NoMilkToday
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan (kunne i alle fall) derimot som du sier samle opp nok stam og resilience til å tanke relativt bra. Gjorde dette fint i 70 - med en god healer eller seks så klart.

Skrevet

Nei. Du vil kanskje klare å tanke noe, men bare om du outgearer det kraftig (f.eks. Archavon når du har full tier9 etc). Du har elendig TPS, tåler lite og ingen taunt.

 

Joda, om du absolutt vil så kan du kanskje tanke en boss på lulz, men det forutsetter at både du og healerene er kraftig overgeara og DPSen er ekstremt forsiktig.

Skrevet

Nei, shamans får neppe taunt eller noe annet verktøy for å tanke. Om Blizz først gir dem taunt, så innrømmer de i praksis at shamans skal kunne tanke og da må de også gi dem alle andre verktøy for å tanke slik at de blir like gode som andre tanks. Tipper Blizz har mer enn nok styr med å balansere 4 tankeklasser...

Skrevet

Hei!

 

Emnetittelen i denne tråden er lite beskrivende for trådens innhold og det er derfor ingen god emnetittel. Jo bedre og mer beskrivende emnetittelen er, jo lettere er det for andre å skjønne trådens innhold og dermed vil det være lettere å treffe den riktige forumbrukeren med det rette svaret. Ber deg derfor om å endre emnetittel.

 

Bruk p_edit.gif-knappen i første post for å endre emnetittelen.

 

Tråden bryter også med tre-ords-regelen.

 

Bruk p_edit.gif-knappen i første post for å endre emnetittelen. Om du ikke endrer emnetittel kan tråden bli stengt.

 

Når endringen er gjennomført er det flott om du bruker p_report.gif-knappen ved dette innlegget slik at en moderator raskere får fjernet denne moderatormeldingen.

 

Reaksjoner og spørsmål rundt moderering skal gjøres på PM, ikke i tråden.

Skrevet
Står ingenting i tooltip til resilience om at det ikke virker mot mobs, annet enn at damage reduction bare virker på "damage done by players and their pets or minions".

 

der har du svaret ditt :p

Skrevet
Tror du svarte deg selv her gitt, hva er en player?

 

Det er ikke en mob.

Og damage reduction er det eneste resilience gjør, ikke sant?

Du har fremdeles svart på ditt eget spørsmål, men du skjønner det ikke selv enda :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...