Bykatt Skrevet 17. oktober 2009 Skrevet 17. oktober 2009 Jeg tror jeg har et litt mer avslappet forhold til musikk enn deg. Like fullt, lett å dele gleden din fra teksten. Og bildet passer teksten. La merke til at fargen på eplet på CD-en og det grønne lyset på spilleren passer bra sammen, selv om det sikkert var tilfeldig.
tomsi42 Skrevet 17. oktober 2009 Skrevet 17. oktober 2009 Umiskjennelige Naim-linjer. God musikk, god hifi, fine linjer - dette kan jo ikke bli annet enn bra! +1 Jeg har for min del kjøpt min siste avanserte CD-spiller; har gått over til Squeezebox (drømmer om en Tramsporter) Tom
Euklid Skrevet 17. oktober 2009 Forfatter Skrevet 17. oktober 2009 Takk for kommentarer. Hyggelig å vite det er flere som er tilhengere av festlige løsninger fra de britiske øyer; om ting går som planlagt kan neste oktoberfest inneholde bilder av en annen britisk kreasjon – med fire hjul og motor (og motorstopp i venstre fil ...). Har forresten kjøpt en Squeezebox Duet – men har alt for mange CDer til at det er aktuelt å legge inn alt, og det kommer gjerne (minst) 20-30 nye hver uke. Så det funker ikke. Bruker den mest for nettradio – har ikke engang ekstern DAC til den. Det var faktisk bevisst med grønt på grønt, Bykatt – ellers ville det vært Past Masters i skuffen, for å matche sangvalget.
Euklid Skrevet 20. oktober 2009 Forfatter Skrevet 20. oktober 2009 Gitt opp? Neida, bare litt busy. 17. – Here Comes The Sun Hvem kan egentlig klage når Bergen er sånn på en lørdag, og jeg attpåtil fikk tid til å sveive innom sentrum for å hamstre litt musikk? Elsker å la skoene skli gjennom tørt løv. 18. – I Me Mine Her var det ikke mye rom for divergerende synspunkter, gitt. 20. – A Hard Day's Night Én av ca 3000 sider jeg har lest siden fredag. Nå: back to the grinding stone en time eller to, så sove.
Euklid Skrevet 22. oktober 2009 Forfatter Skrevet 22. oktober 2009 Paperback writer f/2.8, 1/60, ISO 400 Dyr whisky? Jepp. Finfin kladdebok? Jada. Favorittblyant? Igjen, ja. Må jeg skrive noe, også, altså? Holder det ikke å kjøpe nok en ny kladdebok? Det var som pokker. «Dear Sir or Madam will you read my book, It took me years to write will you take a look, Based on a novel by a man named Lear, And I need a job»
Euklid Skrevet 31. oktober 2009 Forfatter Skrevet 31. oktober 2009 Skulle tro jeg hadde gitt opp. Og man ville ikke tatt veldig feil med den antagelsen. Men jeg har klart å snike meg ut med kamera en sjelden gang – selv om resultatet ikke er allverden er det verdt å gjøre noe annet enn å stirre ned i bøker for egen mental helses skyld ... 24. – Like Dreamers Do 25. – Norwegian Wood 28. – A Taste of Honey 29. – Tell Me What You See [Fordi ingen utfordring er komplett uten noen whacky selvportrett.]
Euklid Skrevet 31. oktober 2009 Forfatter Skrevet 31. oktober 2009 Takk til alle som har kommentert underveis. Dette ble ikke det overskuddsprosjektet jeg gjerne ville hatt det til å være, men noen ganger må en gjøre noen kjipe prioriteringer. April er til gjengjeld en måned jeg pleier å ha ganske god tid – både til planlegging og gjennomføring. Så vi sees vel igjen da.
tomsi42 Skrevet 31. oktober 2009 Skrevet 31. oktober 2009 Du kom deg igjennom ihvertfall. Det er ihvertfall noe å ta med seg. Av den siste gruppen, synes jeg "A taste of honey" ble stilig med de strenge linjene. Takk for oktoberfesten, og for Beatles koblingen. Vi kommer tilbake i April. Tom
k.n.b Skrevet 31. oktober 2009 Skrevet 31. oktober 2009 I det siste settet av bilder overrasket "Norwegian Wood" med en åpenbaring av OOF-sirkler i det store bildet. Det er også vanskelig å komme utenom "A Taste of Honey", meget bra. Siden jeg har sans for Beatles (og en god del ex-Beatles), har det vært en fryd å følge tråden. Bildene har heller ikke vært å forakte. Good night, sleep tight.
Trondster Skrevet 1. november 2009 Skrevet 1. november 2009 Takk for en fest med mye snadder - hifi, whisky, musikk, natur, makro, data, klassisk fotoporno, litteratur, - alt det vi fotonerder interesserer oss for i fritiden. Mange varierte motiver og mye fint. A Taste of Honey var jo glimrende! (Fikk prompte Patricia Barber på hjernen..) Likte også det avsluttende selvportrettet. Takk for fest!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå