Gå til innhold

Hvordan forstørre Thumbnails i Windows Explorer?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er på jobb nå, og jeg trenger deres hjelp til å effektivisere meg i arbeidet. Jeg skal ikke fortelle så dypt hva jeg gjør, men det bunner ut i at jeg trenger større thumbnails i utforskeren. Jeg mener den lille previewen til venstre for mappeinnholdet, under "Details". Hvordan kan jeg få disse små bildene større? Sitter med en 1680x1050 skjerm, jeg vil helst ha bildene(eller, i mitt case PDF-filer) i 500 pikslers bredde.

Jeg kjører winXP prof. SP3

 

Lar dette seg gjøre?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Justere ned oppløsningen er uaktuelt, men filmstrip-løsningen virket lovende. Eneste problemet er at jeg får "No preview available" der det store bildet skal være.

 

Hvordan løser jeg dette?

Endret av khaffner
Skrevet (endret)

Filmvisningen er bare for videoformater.

 

I utforsker kan du velge å vise preview pane. Velg Organize -> Layout -> Preview Pane.

 

Da kommer det opp i høyre felt. Det feltet kan du utvide ved å holde musen over kanten mellom innholdet og det feltet. Dra så preview pane så bredt du vil ha det.

 

edit: Beklager, dette er for Windows 7. Kan ikke sjekke dette i XP nå. Men jeg tror ikke det er mulig.

Endret av TCi

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...