NoOb-Jakt Skrevet 6. juli 2009 Skrevet 6. juli 2009 En venn av meg sa art vist jeg kjøpte server fra www.counter-strike.com eier jeg den 4life, er dette sant? Når jeg da har kjøpt serveren derfra, hvordan får jeg den i gang, og hvordan blir jeg admin ? Håper på rask Hjelp =)
LysDiode Skrevet 6. juli 2009 Skrevet 6. juli 2009 Du eier sikkert IP adressen osv en stund, men ikke for alltid. Dessuten må du betale et beløp i måneden for at servern skal være operativ. Når du har kjøpt servern og den er oppe å går, installerer du Mani Admin Plugin og setter deg opp som admin ved å følge guidene.
NoOb-Jakt Skrevet 6. juli 2009 Forfatter Skrevet 6. juli 2009 Du eier sikkert IP adressen osv en stund, men ikke for alltid. Dessuten må du betale et beløp i måneden for at servern skal være operativ. Når du har kjøpt servern og den er oppe å går, installerer du Mani Admin Plugin og setter deg opp som admin ved å følge guidene. Ok, kompisen min har 5 servere derfra og han har hadd de i 4 måneder og han betaler ikke noe i måneden sier han Finner ikke noe på www.counter-strike.com som sier at du betaler noe i måneden :S Kan dere se om dere finner noe da?
LysDiode Skrevet 6. juli 2009 Skrevet 6. juli 2009 Dette var merkelig - det ser ut som om det er lagt opp til at man skal betale i måneden, men det står 0 dollar der. Du får bestille, da, så finner du fort ut hvordan det fungerer
NoOb-Jakt Skrevet 6. juli 2009 Forfatter Skrevet 6. juli 2009 Dette var merkelig - det ser ut som om det er lagt opp til at man skal betale i måneden, men det står 0 dollar der. Du får bestille, da, så finner du fort ut hvordan det fungerer o få kompisen min å sette d Hehe, ja ; ) Bestiller i løpe av dagene VEt ikke hvordan jeg skal sette det opp, men det står "Free setup" xD Men, kan jo få kompisen min å sette den opp
LysDiode Skrevet 6. juli 2009 Skrevet 6. juli 2009 "Free setup" betyr at de gjør slik at servern kommer online gratis for deg, men resten må du ordne selv.
NoTrace Skrevet 6. juli 2009 Skrevet 6. juli 2009 Det er månedspris, jo. Bare se når du trykker next etter det bildet som er linket til tidligere i denne tråden. Han kompisen din har nok betalt for et halv eller et helt år på en gang. Du eier ikke serveren, du leier den.
NoOb-Jakt Skrevet 6. juli 2009 Forfatter Skrevet 6. juli 2009 (endret) Kan noen av dere se om det står noe om halv år eller et helt år da? Hvor lenge leier du serveren da? 31 dollar for 6 mdr? ellr 12 mdr? Da vill jeg si at dette er veldig billig! Hva anbefaler dere av 66 tic eller 100 tic? Og hvordan setter jeg opp resten selv, etter de har fått den online, tips Endret 6. juli 2009 av NoOb-Jakt
NoTrace Skrevet 7. juli 2009 Skrevet 7. juli 2009 Det er månedsprisen som står, så i ditt tilfelle er det $31 per måned. Hvis du ser så står det annually og semi-annually som betyr årlig og halvårlig. Husk at dersom du skriver Summer09 under Coupon-feltet får du mer rabatt! Jeg vil nå si at du bør gå for 100 tick server, så lenge dem klarer å holde dem stabile. For å sette opp serveren etter den er online trengs egentlig bare en server.cfg, hvor man spesifiserer instillingene til serveren (rcon, hostname osv). De fleste foretrekker dog å styre public-servere med en plugin, f.eks. Manis Admin eller Beetlesmod, installasjonsinstrukser kommer med begge to, men det krever at du har FTP tilgang.
LysDiode Skrevet 7. juli 2009 Skrevet 7. juli 2009 GameServers ftw! ;P Dem holder servene stabile, og veldig liten nedetid også. Kjempebra support + nyttige autoinstallasjon av serveraddons.
NoTrace Skrevet 7. juli 2009 Skrevet 7. juli 2009 Vil også heller anbefale GameServers.com. En fantastisk support, i tillegg til noen av markedets laveste priser (sist jeg sjekket var det ca. $70 for 1 år med 12 slots 100 tick private server).
Merko Skrevet 8. juli 2009 Skrevet 8. juli 2009 Hadde aldri kjøpt en server i utlandet. alt for høy ping til at det blir spillbart.: p kjøp fra www.broadparkgames.no, da får du iallefall god responstid, god oppetid og bra support. Litt dyrere, men du får FTP Tilgang hvor du kan legge oppe egnemaps\plugins osv(gjelder kunn Public server, ikke warserver).
NoTrace Skrevet 8. juli 2009 Skrevet 8. juli 2009 40-50 i ping fra UK (London) evt. samme fra Amsterdam er da fullstendig spillbart. Trenger ikke <10 i ping......
NoTrace Skrevet 8. juli 2009 Skrevet 8. juli 2009 I så fall vil jeg tro du er en kresen 1.6 spiller som skylder alle tap på noe annet enn at du/dere var dårligere enn motstanderne. Ser for meg "OMFG, DET VAR JO 40 I PINGG!!!!11!oneone!".
NoOb-Jakt Skrevet 8. juli 2009 Forfatter Skrevet 8. juli 2009 HAr nå sett på Gameservers.com og tror jeg bestiller derfra Men er det med FTP der? Hvordan blir det å laste opp mani_admin_plugin til FTP?
NoTrace Skrevet 9. juli 2009 Skrevet 9. juli 2009 Ja, det er med FTP. Gameservers.com har autoinstall av mani admin osv. via webpanelet.
NoOb-Jakt Skrevet 9. juli 2009 Forfatter Skrevet 9. juli 2009 (endret) Har nå kjøpt meg server. Når jeg går inn på serveren og skriver @menu , da kommer menuen opp xD Men det som mangler er slap player with 0 hp og Noclip med mere. Hvordan kan jeg få dette inn på serveren min? Og hvordan kan jeg legge til andre maps? Jeg ble ikke en gang admin -.- Jeg skrev @ Hei , da kommer det på skjermen (To Admin): NoOb^: Hei WTF! Trenger hjelp med hele oppsettet her dere !! Endret 9. juli 2009 av NoOb-Jakt
NoTrace Skrevet 10. juli 2009 Skrevet 10. juli 2009 Du må legge deg selv til som admin via FTP. Legg til din steam_id i CFG/Mani_admin_plugin/adminlist.txt Om denne ikke finnes lager du en ny tekstfil med det navnet og legger inn din steam_id.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå