CybahDuckx3 Skrevet 19. februar 2009 Skrevet 19. februar 2009 (endret) Jeg satt på min gode gamle FSC laptop da jeg var på jakt etter ny PC. Tok en titt på en del bedrifts modeller av forskjellige produsenter, må si det er et sjokk at en PC til 13 000 kr skal leveres med et Intel 4500, det er jo helt utrolig. Hva er det som gjør at disse bedrifts PC'ene koster så mye som de gjør? Forståelig at det ikke er en spill PC, men litt valuta for pengene må man få. Endret 19. februar 2009 av CybahDuckx3
TEE Skrevet 19. februar 2009 Skrevet 19. februar 2009 Du betaler hovedsaklig for de service- og supportavtalene som følger med businessprodukter, samt en noe mer solid byggekvalitet.
Emancipate Skrevet 19. februar 2009 Skrevet 19. februar 2009 Sammenlign prisen på Dell Vostro (bedrift) og Dell Studio (privat). Studio var ihvertfall dyrere før jul.
sampaka Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Sikkert litt forskjellig fra merke til merke, men jeg har hatt en Dell Inspiron 6400, som jeg har vært godt fornøyd med. Begynte i ny jobb nettopp og fikk en Latitude 6400 sist uke. Jeg må si at kvalitetsfølelsen er en ganske annen. Skjermen er utrolig lyssterk, og tastatur og maskinen ellers, virker mye mer solid. I tillegg er det endel finesser som fallsensor på harddisk og fingeravtrykkssensor, som en nok også betaler litt for. Tror ikke jeg hadde giddet å betale ekstra for dette på "privaten", men i jobb og grunnet reise, er det nok verdt det.
JohndoeMAKT Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Svak prosessor er bare et pluss på slike laptopper.
PerUlv2 Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Hvordan kan svak prosessor være et pluss? Batterilevetid?
TEE Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Hvordan kan svak prosessor være et pluss? Bedre batteritid, og unge ansatte fristes ikke til å installere altfor mye rart
PerUlv2 Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 På en laptop er batteri mye viktigere enn prosessorkraft for de aller fleste - spesielt på bedriftsiden. Hadde Intel frigitt sin dual core Atom 330 for bruk i "normale" laptops, så hadde det vært en ideell løsning som hadde holdt i massevis for svært mange.
JohndoeMAKT Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Hvordan kan svak prosessor være et pluss? I tillegg til lengre batteritid og at det eliminerer urelevante bruksområder som allerede nevnt er enda flere fordeler at den blir kaldere som gjør å jobbe på den i syv timer i strekk enklere og at den blir mer støysvak som er en stor fordel for mange. Det er lite hyggelig å sitte på et møte hvor alle må snakke ekstra høyt fordi én har kjøpt seg en skrivebordserstatter som booster viftene når f.eks videoen i presentasjonen/demoen blir GPU-aksellerert eller når en flash-annonse på en webside gjør noe tåpelig og kaprer godt med CPU-tid. Min laptop er en fem år gammel Pentium M som kjører 100% av tiden på 600MHz, og det er den mest responsive maskinen jeg har fordi den har SSD-disk, og jeg mangler aldri CPU-kraft.
Penny Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Desto mer jeg bruker min T61 desto mer urealistisk fremstår det å kjøpe privatmarkedsbærbar i fremtiden. Det er så deilig å ha en maskin med et brukbart tastatur, vifte som ikke er hørbar og seriøs batterilevetid. Sist jeg skrev på en billig privatmaskin fikk jeg lyst til å lempe hele saken ut vinduet, tastaturet var så fælt at jeg har vanskelig for å tro det ikke faller inn under forbrytelser mot menneskeheten.
Gavekort Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Bedrifts-pcer er et slags mellomledd for Mac og PC.
CybahDuckx3 Skrevet 20. februar 2009 Forfatter Skrevet 20. februar 2009 Bedrifts-pcer er et slags mellomledd for Mac og PC. Ah, der har vi forklaringen.
Gavekort Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Bedrifts-pcer er et slags mellomledd for Mac og PC. Ah, der har vi forklaringen. Jess.
CybahDuckx3 Skrevet 20. februar 2009 Forfatter Skrevet 20. februar 2009 På en laptop er batteri mye viktigere enn prosessorkraft for de aller fleste - spesielt på bedriftsiden. Hadde Intel frigitt sin dual core Atom 330 for bruk i "normale" laptops, så hadde det vært en ideell løsning som hadde holdt i massevis for svært mange. Ja, men da skulle jo prisen ha vært betydelig lavere?
PerUlv2 Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Som sagt - mye av prisen ligger i service og support, betydelig bedre byggekvalitet og et mer gjennomtenkt design som oftest, dette er ting som betyr mye for bedriftskunder, hva slags cpu som sitter i har ikke all verdens å si for prisen.
CybahDuckx3 Skrevet 20. februar 2009 Forfatter Skrevet 20. februar 2009 Som sagt - mye av prisen ligger i service og support, betydelig bedre byggekvalitet og et mer gjennomtenkt design som oftest, dette er ting som betyr mye for bedriftskunder, hva slags cpu som sitter i har ikke all verdens å si for prisen. Ja, jeg tror jeg burde legge til at Intel 4500 ikke er en CPU, men en GPU hvis man kan kalle den det.
Gavekort Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Som sagt - mye av prisen ligger i service og support, betydelig bedre byggekvalitet og et mer gjennomtenkt design som oftest, dette er ting som betyr mye for bedriftskunder, hva slags cpu som sitter i har ikke all verdens å si for prisen. Ja, jeg tror jeg burde legge til at Intel 4500 ikke er en CPU, men en GPU hvis man kan kalle den det. Neppe noe relevant i det han sier.
PerUlv2 Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Er fullstendig klar over det, men igjen - onboard grafikk, om det er Intel 4500 eller den eldre GMA950 holder i massevis og er mye snillere mot batteriet enn "ekte" gpu'er - dette er nok en fordel i dette markedet - dette er ikke maskiner beregnet på spilling. Neppe noe relevant i det han sier. I det hvem sier?
Gavekort Skrevet 20. februar 2009 Skrevet 20. februar 2009 Er fullstendig klar over det, men igjen - onboard grafikk, om det er Intel 4500 eller den eldre GMA950 holder i massevis og er mye snillere mot batteriet enn "ekte" gpu'er - dette er nok en fordel i dette markedet - dette er ikke maskiner beregnet på spilling. Neppe noe relevant i det han sier. I det hvem sier? Blæ, glem det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå