Gå til innhold

Bruke PCI-E 2.0 skjermkort på en Asus P5B Deluxe?


Goliath

Anbefalte innlegg

Skrevet

Holdte på å kjøpe HD 4870 men stoppet kjøpet i siste sekund fordi jeg ble veldig usikker på en ting.

Jeg har en Asus P5B Deluxe hovedkort med en PCI-E 16x slot. Vil dette være et problem med at kortet er PCI-E 2.0? Vil jeg miste noe ytelse på å kjøre HD 4870 på dette hovedkortet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

PCI-Express 2.0 har dobbel båndbredde av PCI-Express 1.1

En PCI-Express 2.0 med 16X båndbredde tilsvarer da 32X i PCI-Express 1.1

Dersom man vil kjøre CrossFire/SLi med PCI-Express 2.0 så vil det tilsvare full ytelse av en PCI-Express 1.1 port. (Det ble veldig mye PCI-Express her :ermm: )

 

~ Mortis360

Skrevet

Du vil nok få en del ytelsesgevinst om du går for det skjermkortet der enten du har Pci express 1.0,1.1 eller 2.0, grunnet som Smirnoff sier ovenfor, at båndbredden er god nok for det skjermkortet du ønsker å kjøpe punktum.

Skrevet

må legges til at pci-e 2.0 også gir mye mere strøm gjennom porten itilleg, men som sagt, man bruker ikke opp båndbredden med et 4870.

 

regner med du har fått med deg ukens tilbud hos komplett? HER

Skrevet

Jeg antar du blir overbevist til å kjøpe skjermkortet til slutt? Tilbudet på komplett er Sapphire HD4870 som har en ganske OK bundle som du burde slå til på!

Skrevet
Bestilt Sapphire hos Komplett :)

Takk for hjelpen folkens! Husk: lønner seg å hjelpe en moderator..hahahaha :wee:

Er din sendt enda? Bestilte i går, og min er enda ikke sendt ser det ut som

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...