Gå til innhold

Ballalaika

Medlemmer
  • Innlegg

    2 730
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    18

Ballalaika vant dagen sist 7. november 2025

Ballalaika hadde mest likt innhold!

Om Ballalaika

Nylige profilbesøk

2 669 profilvisninger

Ballalaika sine prestasjoner

12,2k

Nettsamfunnsomdømme

  1. En kan jo utfordre deg til å redegjøre for hva du synes om feks regimets nedslakting av 30 000 av sitt eget folk nå i Januar - uten å nevne Israel.
  2. Det er ikke komplisert altså? En måte å avkomplisere et problem er å stryke ut halve ligningen. Bakdelen er at den gjerne nå da bare beskriver halve virkeligheten. Et utgangspunkt kan være å definere hva man mener er okkupert, altså fhvs hva som skal til for at man ikke kan si Palestina er okkupert.
  3. Å slakte ned 30 000 av sitt eget folk må og være greit - når man kjemper med ryggen mot veggen. I krig og kjærlighet er alt lov.
  4. Tror kanskje ikke det er de sivile som ble drept som plager islamske regimet, men at medlemmer/ledelse iHezbollah blir drept. Skal visstnok ha vært 15-20 fra IRGC der og, uten at jeg om det er verifisert i noen grad.
  5. Jeg er litt old school kanskje. Denne "la oss bruke KI som dommer" finner jeg noe prematur og ukritisk. -man må ha en forståelse for å kunne spørre de riktige spørsmålene -svarene fra KI er såpass langtekkelige at de fordrer at man må ha en forståelse for å kunne tolke også svaret, da også opp mot inputen, altså spørsmålet. Når den forståelsen aåpenbart mangler kommer man ikke så fryktelig mye lenger med KI, synes jeg. Som i eksempelet over hvor man tilsynelatende ikke forstår at svaret fra KI bekrefter det jeg sier. Da blir det jo litt håpløst. Men det er gøy å kverulere da, for all del.
  6. Jeg har nok studiepoeng i logikk til at jeg ikke trenger å spørre KI om hjelp til å resonnere. UNIFIL har mandat til å hjelpe Libanon å avvæpne Hizbollah. Som er nøyaktig det jeg hevder og som er nøyaktig det kilden din sier
  7. https://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Interim_Force_in_Lebanon
  8. Hvor er det de har flyktet fra ellers enn sør-libanon? Hvor mange % er igjen i Sør Libanon? Jo, de har det som oppgave og mandat gjennom resolusjon 1701
  9. Er ikke sør-libanon oppmot folketomt etter evakueringen? UNIFIL har hatt en 30 000 soldater der, vet ikke om alle er der ennå. Burde være i hvertfall kunne bidra betydelig med å hjelpe Libanon å avvæpne Hizbollah.
  10. De var ikke så gira før bombingen heller virker det som
  11. Libanon er en stat. Hizbollah opererer, hovedsakelig, på Libanons territorium.
  12. Detaljene i krigen mot Hezbollah blir en avsporing ifht tråden. Jeg kunne godt vært litt til hjelp med å opplyse om den krigen, da på en relevant tråd. Men det ser ikke ut som interessen er så stor, de trådene er dødd ut for en tid tilbake.
  13. Jeg vet ikke hvor kjent du er med situasjonen. Israel har i de siste 2 årene vært i krig med Hizbollah, en antisionisk militia, proxy for det iranske regimet, som er dominante i sør-libanon.
  14. Hvorfor skulle disse opphøre pga fred med Iran? Libanon er ikke en del av Iran.
  15. Sjarmerende .. Og dette vet man var frivillig?
×
×
  • Opprett ny...