Gå til innhold

Lyncs

Medlemmer
  • Innlegg

    1 145
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

5 690 profilvisninger

Lyncs sine prestasjoner

560

Nettsamfunnsomdømme

  1. Er det mulig for å slippe et opplegg med kamera og ekstern router når man skal overvåke f.eks et båtnaust som man har et stykke unna? Hvor mye dataforbruk må man evt. regne med pr. mnd?
  2. Har de klart å forbedre kvaliteten på dem de selger nå for tiden? For noen år siden ble deres extra virgin olivenolje testet sammen med en del andre og da holdt den ikke mål.
  3. Når kom Gpt5? Jeg bruker ikke noe app men får den opp i nettleser. Kan man innstallere app på PC?
  4. Etter bare 2 spørsmål så blir jeg bedt om å oppgradere til pro-versjon. Men i listen som kommer opp på skjermen da vises bare GPT4o og ikke 5o-versjonen. Hva betyr det?
  5. Jeg testet et 64GB-kort kjøpt hos Temu og fikk følgende: -------------------------------- The media is likely to be defective. 58.2 GByte OK (122122146 sectors) 47 KByte DATA LOST (94 sectors) Details:0 KByte overwritten (0 sectors) 0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors) 47 KByte corrupted (94 sectors) 0 KByte aliased memory (0 sectors) First error at offset: 0x000000069bffd018 Expected: 0x5381c931a1874001 Found: 0x5381c931a1874021 H2testw version 1.3 Reading speed: 40.0 MByte/s H2testw v1.4 -------------------------------- Burde jeg være fornøyd med dette?
  6. Hvordan er de rimeligste kortene som selges bl.a. på Temu, ebay og aliexpress? Holder de noe særlig lenge?
  7. Trenger noen rimelige dekk til en eldre bil med dim. 235/55 R17
  8. Jeg har hatt noen sommerdekk liggende ubrukt i 8 år og tilsammen er de vel 15 år gamle inkl den tiden de ble brukt. Kan jeg ta sjansen på å sette dem på bilen eller bør jeg bytte til nye?
  9. Jeg fulgte opp med følgende spørsmål: Hvor får man torsk til den prisen du nevner -------------------------------- Torsk til priser rundt 36,99–54 kr/kg får man som regel i større dagligvarekjeder eller via fiskedistributører, spesielt når det er tilbud eller i skreisesongen (vinter/vår). Her er noen steder og tips for å finne torsk til slike priser: Større supermarkeder Meny, Coop Mega, Rema 1000, og Kiwi har ofte fersk torsk på tilbud, særlig i skreisesongen (jan–apr). Tilbud og kampanjer kan presse prisene ned mot denne prisklassen. Fiskedistributører og nettbutikker Nettsteder som Fiskekompaniet.no, Godfisk.no, eller Rafisklaget.no tilbyr fersk norsk torsk i større kvanta til gode priser. De har gjerne skrei og fersk torsk til priser nær eller under 50 kr/kg, spesielt hvis man kjøper større pakker. Fiskemarkeder og lokale fiskebutikker Lokale fiskebutikker i kystområder eller fiskemarkeder kan tilby fersk torsk til konkurransedyktige priser, spesielt om man kjøper hele fileter eller større deler. Frosset torsk Frossen torskfilet er som regel billigere enn fersk, og kan ofte finnes til under 50 kr/kg i butikker som selger frosne varer (Meny, Rema, Coop). Tips: Følg med på ukentlige tilbudsaviser. Kjøp i skreisesongen for best pris og kvalitet. Kjøp større pakker for bedre pris per kilo.
  10. Jeg prøvde chat gpt for å finne prisnivåene på fisk og fikk bl.a disse svarene. Er det slik med all AI, eller finnes det noen som er bedre? 🐟 Torsk Pris: Fersk torskefilet ligger vanligvis mellom 36,99–54,00 kr/kg, avhengig av størrelse og kvalitet. Tilgjengelighet: Torsk er tilgjengelig året rundt, men fersk torsk er mest tilgjengelig fra januar til april, kjent som skreisesongen.Råfisklaget 🐟 Sei Pris: Sei har en gjennomsnittlig pris på 16,90 kr/kg for fersk fisk i størrelsen 1,2–2,3 kg. Tilgjengelighet: Sei er tilgjengelig hele året, med høyest tilgjengelighet om høsten og vinteren.Råfisklaget
  11. Et av målene til de planlagte angrepene fra Trump er å ødelegge sentrifugene som brukes for å anrike uran, men dette anrikingsanlegget ble jo allerede startet for 20 år siden, så da virker det litt merkelig at Iran ikke allerede har nok anriket uran til å lage bomber av.
  12. Jeg har funnet en løsning. Problemet var at jeg ikke kunne overføre fra "hurtigtigang" i filbehandler til nettbrettet men dersom jeg går inn i katalogen der filene ligger så går det bedre.
  13. Jeg prøver å kopiere over filer fra filbehandler på pc men når jeg bruker filbehandler på netbrett finner jeg ikke et sd kort son jeg klarer å finne når jeg kobler det til pc-en. Når jeg satt inn et annet sd-kort så fant jeg det også på nettbrettet så et eller annet merkelig skjer som jeg ikke forstår meg helt på.
  14. Jeg har et Galaxy Tab S9 FE+ og har problemer med å kopiere filer fra PC-en min via usb-kabelen. Hvis jeg setter et sd-kort og går inn i filbehandleren, får jeg melding om at det ikke er noe sd-kort der. Er det noen løsninger jeg kan prøve, eller er det noe galt med nettbrettet mitt?
  15. Hvordan kan de selge dette kameraet til en brøkdel av normal utsalgspris? Er dette et reelt tilbud eller kan man vente seg en overaskelse?
×
×
  • Opprett ny...