Gå til innhold

Dudeliduu

Medlemmer
  • Innlegg

    1 451
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

4 515 profilvisninger

Dudeliduu sine prestasjoner

1,3k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Det jeg skrev er jo informasjon man får ganske tidlig i act 3, noe du har vært gjennom. Det eneste som egentlig gjenstår valgte jeg å ikke skrive. Jeg tar det ikke personlig, jeg trodde bare ikke på at du hadde løst alle mysteriene før de åpenbarte seg. At det kom en tvist var ganske åpenbart. Men hvis det var alt, var det jo ikke slik at du hadde forutsett hele historien før det skjedde.
  2. Når problemet hovedsaklig er barn av innvandrere så blir det fort slik. Man kan gjøre et interessant studie på dette med f.eks Fjellhamar/Lørenskog som er vegg-i-vegg, men som likevel er svært forskjellige. Hovedsakelig grunnet demografi.
  3. Du kan enkelt diskutere spoilers ved å gjøre slik: SPOILER start act 3: Jeg tror det fremdeles er en liten detalj du ikke vet enda, eller i det minste ikke er 100% sikker på. Noe som er viktig på slutten av act 3
  4. Dette er det åpenbare resultatet; av å tro at mennesker fra underutviklede kulturer er som deg og meg så fort du flytter de over en landegrense. Men fremdeles har ikke folk lært. Og nå er det for sent. Forvandlingen er irreversibel, og den vil bli mye verre. Takk til alle dere som har stemt AP, SV, SP, Rødt, MDG osv. Det har alltid vært fascinerende for meg; at folk som ser risikoen i klimaendringer ikke ser risikoen i å gjøre historiens største befolkningsendring (eller motsatt). Selv om de omhandler helt ulike temaer er logikken i begge ganske like.
  5. Jeg fikk heller ikke wow-følelsen på slutten av act 2, fordi spillet helt åpenbart ikke var over, og jeg visste at tvisten kom. En annen form for wow følelse var likevel der i starten av act 3, fordi det er først da man får noen ordentlige innsyn i bakhistorien. Mysteriumet på det tidspunkter er hovedsakelig over, men det betyr ikke at spillet er over, for i act 3 går man fra spørsmålene "hva og hvordan" til "hvorfor". Jeg anbefaler i det minste å se slutten på youtube eller noe hvis du ikke har planer om å fullføre det.
  6. Da har du fått i deg spoilers på forhånd. For det gis ikke nok informasjon om universet før starten av act 3 til at man kan analysere seg frem til noe vettugt, annet en ren tipping. Man kan absolutt tippe seg frem til hva som skjer på slutten av act 2 før det skjer, men ikke hvorfor. Man kan også tippe seg frem til hvilken relasjon karakterene har med hverandre, men ikke hvorfor. Og hvis du ikke bryr deg om hvorfor så er det selvfølgelig mulig å falle av lasset.
  7. Jeg kunne ikke brydd meg mindre om spillmekanikken. Og særlig turn based combat utenom rene strategispill er jeg heller ingen fan av. Så jeg kjørte like så godt med en del cheats for å hoppe over mange av de, og for å gjøre de vanskelige kampene enklere. Men fy faen for en bra story og bra karakterer. Følelsen av håpløshet er gjennomsyrende fra første timen og mysteriet som sakte tas fra hverandre bit for bit er ganske mesterlig gjort. Musikken er også kanon gjennom hele. I år har jeg hatt både KCD2 og denne, men før de to kan jeg ikke huske sist jeg satt med en lignende følelse av savn etter at spillet var ferdig.
  8. Det finnes ikke noe folkeslag som er mer rasistiske tilengere av apartheid og menneskelig lidelse enn isrealittene. Det finnes ikke noe annet sted i verden hvor samtlige personer fra vugge til grav; blir hjernevasket til å tro at alle andre mennesker fortjener å være underkastet, fordi de er mindreverdige. Sånn har det vært i alle år. Også før moderne historie, og ikke minst før staten Israel ble stiftet. At det går an å sitte på utsiden og forsvare den kreftcellen der nede, er for meg helt hinsides idiotisk..... NRK har noen bra dokumentarer i sitt repertoar som viser Isrealittenes sanne ansikt. Sjekk f.eks "No other land" for å få en begrenset forståelse for hvorfor denne gruppen med mennesker alltid klarer å lage kvalm. Ta også en titt på the Bibi files eller Louis Theroux sin "The settlers" (ikke hos NRK)
  9. Nei, det er ikke en ikke-sak. Det endrer (svekker) vesentlig følelsen man får av visse baner/kart/maps. Det gav sterkt inntrykk da jeg første gangen innså hvorfor vi var på oppdrag der vi var, for jeg leste ikke all teksten før vi startet. Dessuten er "show, don't tell" et kraftig virkemiddel.
  10. Du har helt helt feil og dette er åpenbart idioti. Jeg er sikker på at feite faen Uderzo kommer til å gi meg advarsel igjen eller permanent banner meg fordi jeg kaller noe for noe så tamt som "idioti", men det får bare være. Han klovnen (som kun går etter de han er uenige i) og denne siden; er erkeeksempelet på slippery slope, og hvorfor ytringsfriheten MÅ være absolutt. Hvis ikke ender man opp med en gjeng ja-mennesker; som alle klapper hverandre på ryggen, og som heller aldri ser at de mest ekstreme holdningene deres har noen feil eller svakheter. Det blir få motsetninger om noen, og disse motsetningene er i så fall små blaff, fordi når 9/10 er enige, så er åpenbart han siste en skrulling... Jeg er sikker på at f.eks Mbappe hadde fått stående applaus om han la ut en lang avhandling om hvorfor alle russere burde kastreres i tidlig alder. Helt OK det, for ytringsfriheten burde være absolutt. MEN det er nok ganske lik mentalitet i Kreml. Det er ikke god nok grunn å kneble ytringsfriheten fordi man "frykter for at noen svake sjeler faller for propaganda"... Ingenting i hele mitt liv har radikalisert meg mer, enn at jeg har erfart at jeg selv og mange andre har fått ytringsfriheten kneblet gang på gang på gang. Særlig når det kommer til innvandringspolitikken er dette svært åpenbart. For det å kritisere innvandring har vært et enormt sosialt selvmord de siste to tiårene, og det er først nå at mange av dere svakerestilte innser at "hmm, kanskje det ikke var så smart å åpne landegrensene likevel". Radikalisering avler radikalisering. Og selv om jeg på ingen måte er tilhenger av Russland, så er det mange her som har kalt meg russerbot, bare fordi jeg i motsetning til mange her klarer å sette meg inn i begge sider av en sak, og kan leke djevelens advokat. Ytringsfriheten må være absolutt, og ytringsfriheten er det viktigste redskapet man har for å holde liv i et demokrati. Selv for så ekstreme og merkelige eksempler som "fremsnakk av voldtekt av barn". For da har man i så fall peiling på hvem disse truslene er, hva deres tankesett er, og hvordan de meningene kan bekjempes med både logikk og følelser. Dersom man derimot ikke tillater at skrullingene ytrer seg; så er eneste resultatet at man umiddelbart radikaliserer, og man får lukkede ja-grupper der meningene vokser mer og mer ekstreme. Slik vil de være en større trussel enn om de får holde på i full synlighet. Generelle unntak blir så klart når det er snakk om ytringer som går direkte på personer. Russland er et godt eksempel på hva slags dritt man kan ende opp med ved knebling av ytringsfriheten.
  11. Innvandring og demografiutskiftning er en minst like destruktiv og permanent endring av samfunnet som globale klimaendringer ville vært dersom man hadde kjørt på som tidligere med null brems i utslipp. Landet vil gradvis over de neste 30 årene få en forferdelig endring. Og det er ingen vei tilbake. Vi har akkurat samme retning og utvikling som Sverige. Bare saktere.
  12. Å sitere noen som har NAFO i brukernavnet blir som om andre her siterer folk med MAGA brukernavnet. Det har null verdi og er bare teit.
  13. Det er bare å se på hvordan den bitte lille økonomien til Russland fremdeles klarer seg til tross for hvor stor prosent av BNP som går til forsvarsindustrien, og hvordan de er isolert fra resten av den globale (vestlige) økonomien. USA produserer svært mye som resten av verden er avhengig av, med den globalismen som eksisterer nå. Slik vil eksport være noe de alltid har i både volum og value-add. Samtidig forsøker de å tvinge industrier hjem på hjemmebane for å bedre arbeidsmarkedet og produktiveten på egen jord. Langsiktig vil det trolig være svært gunstig for USA, men på kort sikt er det på ingen måte positivt. Det vil nemlig ta flere år enn Trump har i presidentskapet før man ser den store endringen.
  14. Hæ? Ha babler du om? Selvfølgelig er både Kosovo og Afghanistan relevant når vi snakker om mulig norsk innsats og sammenligner med historiske bidrag: https://folkogforsvar.no/norsk-bidrag-i-kosovo/
  15. Jeg glemte å nevne at du også kan snakke gjennom den fra mobilen.
×
×
  • Opprett ny...