Gå til innhold

Til chip-musikk fans


JKJK

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Nåh...

 

til alle dere som har en forkjærlighet for "Mambo kurt" og Chipmusikk, så må jeg bare tipse dere om disse:

 

Slagsmålsklubben (Offisiell hjemmeside)

- Genial chipmusikk... og de spiller den faktisk live!

 

50Hertz

- Chiptunes med et drag av mambo kurt over seg .... konge det også!

 

 

...finnes sikkert mange slike grupper, men her er i alle fall 2 å starte med.

 

Og for de som ikke henger med i det heletatt: Mambo Kurt (som forøvrig har en KONGE remake av Rammsteins "Engel"! :)

 

Ser ut som denne typen sær musikk kommer for fullt... Slagsmålsklubben har i alle fall blitt stor i Sverige! :)

Endret av JKJK
Videoannonse
Annonse
  • 3 uker senere...
Skrevet

Chipmusikk "trenden" oppstod nok med comodore/amiga. Men f.eks. musikken på orginale nintendospill er jo chipmusikk. Det er mulig musikk med innslag av "chipping" har kommet på en chartliste, men jeg husker ikke noe spesifikt.

 

Se Wikipedia og Chiptune.org

Skrevet (endret)

tusen takk for svar. Men jeg lurte på en ting til. HVordan klarer de å spille live? Jeg vet jo at det ofte finnes Chip-band. Men er ikke det meste programmert fra før av? så hva gjør de live? Fungerer de som Dj-er? Er det soloene som spilles på konsollene på lvie shows? Eller er det noe annet av informasjon noen kan gi meg?

Er blitt ganske intressert i sjangeren :)

Endret av eplejuice
Skrevet

http://8bitpeoples.com/

 

 

Her ligger drøssevis med hele sanger/album utviklet på famicom. 8bit er sabla lystig musikk. (finnes mange forskjellige sjangre, noise f.eks.. men den sanne "lyden" kommer fram i "happy songs")

 

Slagsmålsklubben er et must.

 

For de som bor i Oslo så er Blitzhuset stedet å sjekke ut. Endel 8bit-konserter der.

Skrevet

Er 8bitpeople et form for plateselskap eller bare en form for samleside?

Og finnes det andre chip-plateselskaper?

 

Og chip musikk, er bare laget av 8bit? eller er det noen som driver med 16?

Er det stor forskjell?

 

..har forresten sett Slagsmålsklubben på Blitz, som sagt; anbefales!

Skrevet

Har hørt en del på musikk fra 8bitpeoples.com nå. Mye som er bra. Sjekk ut Anamanaguchi, Bit Shifter og Mesu Kasumai( Kun sangen som heter I-75 som er bra, men den er bra og:D).

  • 2 måneder senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...