Gå til innhold

Trenger hjelp til Objektiv-kjøp.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Som sagt jeg jakter på et Objektiv til Canon EOS 450D, noen som kan hjelpe meg som har en ide eller en god erfaring. Jeg jakter et "Zoom-objektiv" altså ikke Makro. Prislappen kan ligge iallefall under 8000.

 

Takk.

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Du trenger ikke betale 8000 kr for en telezoom, ef-s 55-250 is får du til ca. 2000-2500 kr, og ef 70-300 is usm til litt høyere. De har selvfølgelig ikke samme kvalitet som dyrere linser, men de funker nok bra for en "vanlig bruker". Jeg skal nok kjøpe en av disse linsene når jeg skal ha en telezoomlinse, ihvertfall :) jeg har dog ikke prøvd de linsene da, men har hørt av samtlige på forumet av 55-250 is er bra til prisen ;)

 

Edit: se på denne og: http://www.akam.no/artikler/nytt_reiseobje...non/55225?pid=2 ser deilig ut

Endret av Canon-fotografen
Skrevet
Det finnes masse fine zoom'er. Er den en telezoom du er på jakt etter? Hva skal du bruke den til?

 

Hei, ja jeg kan tenke meg at jeg kan f.eks ta bilde av en fugl eller noe på avstand. Ja telezoom;) Friluftliv osv blir den nok brukt mest til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...