Gå til innhold

Grand Theft Auto - Utviklingen


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Helst siden Grandt Theft Auto kom ut i 1997, har GTA-serien vært en enorm suksess.

 

I dag kom Grand Theft Auto IV ut. Dette er det niende spillet så langt, og det ser ut til - utrolig nok - å overgå alle de tidligere titlene.

 

Som en slags feiring, har jeg funnet frem noen eldre bilder fra de gode gamle GTA-spillene. Jeg ble nesten sjokkert over hvor langt utviklingen har gått over så kort tid. Se selv, og FØL FORSKJELLEN PÅ GRAFIKKEN! :omg:

 

(Jeg har bevist ikke tatt med alle spillene - jeg har kun valgt de spillene med størst grafisk utvikling)

 

GTA (1997)

post-120998-1209428346_thumb.png

 

 

GTA II (1999)

post-120998-1209428478_thumb.jpg

 

GTA III (2001)

post-120998-1209428494_thumb.jpg

 

GTA IV (2008)

post-120998-1209428557_thumb.png

Endret av Proffesoren
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Liker best Vice city, San andreas og håper fjerde spillet kommer til å bli det beste :D

 

Det verste gta spillet er toeren som jeg synes er veldig kjedelig i forhold til eneren og de andre :O

Skrevet

GTA2 er faktisk ganske bra, men det slo aldri heilt i gjennom. Eg spelte det mykje, klarte alle oppdragene og sånt.

 

For min del er GTA London det svakaste, hindra meg ikkje i å runde det, men det hadde ikkje den same sjarmen som originalen.

Skrevet

GTA2 og Vice City er de som skiller seg ut her i gården.

 

Husker da jeg som 10 åring prøvde spillet hos en kompis og fant en tanks som var så å si umulig å ødelegge. Stort!

 

Og da jeg som 15 åring fant en rosa scooter rett ved Rosenberg's kontor med Billie Jean på radioen. Kjørte langs kysten og bare koste meg med utsikten. Stort!

 

Ikke mange spill som har vært nærme den følelsen i ettertid.

Skrevet

Tråden var feilpostet og har blitt flyttet til riktig kategori.

 

(Vennligst ikke kommenter dette innlegget. Reaksjoner på moderering gjøres pr. PM/melding)

Skrevet
fra 2-3 var en stor utvikling :) Hvorfor har du ikke tatt med san andreas?

 

Jeg har bevist ikke tatt med de andre spillene - jeg har kun valgt de spillene med størst grafisk utvikling

Skrevet

Husker godt når jeg fant GTA i butikken ja! Liten gutt som jeg var, måtte få mamma til å kjøpe det :) GTA2 for min del var møkk!

 

Som tidligere nevnt, gta på lan med 90mhz olivettimaskin :)

Skrevet
Hadde vært fett om de hadde laget en remake av enern, med litt bedre grafikk, fysikk og mer varierte områder. Fugleperspektiv selvsagt.

Biletet i første post er ikkje den beste kvaliteten du får. Du kan slå på 3D eller noko sånt, då blir det ganske bra, men mister litt av sjarmen.

Skrevet
Oppdatert versjon av GTA til PSP eller DS? Ja takk :)

 

Viste det fantes GTA på PSP, men på DS? Fett! :dribble:

 

Men da er vel det GTA 1/2 da, ettersom DS ikke er like kraftig som PSP-en...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...