M`kululu Skrevet 18. mars 2008 Skrevet 18. mars 2008 Har noen partisjonerte harddisker som jeg av praktiske årsaker ønsker å "slå sammen" igjen. Hvordan gjør jeg det?
Hårek Skrevet 18. mars 2008 Skrevet 18. mars 2008 Spørs om du ønsker å gjøre det med eller uten data i behold. Uten data er det enkelt, bare slett partisjoner i Diskbehandling. Har du tenkt å gjøre det med data så finnes program som GParted, men det er jo alltid en risiko for å miste data, så man bør ha backup. Og har du backup så er det kanskje like enkelt å bare slette partisjonene og legge data inn på nytt.
emacoolit Skrevet 18. mars 2008 Skrevet 18. mars 2008 Kopier alt som er på den minste partisjonen (over på den største hvis det er plass), og start opp PC-en med en partisjonsdisk (PartedMagic tror jeg det er en som heter). Så sletter du den minste partisjonen, og utvider det største til å omfatte hele harddisken. På den måten så skal ikke noe gå tapt, og du trenger ikke å slette begge partisjonene.
kjeLL// Skrevet 18. mars 2008 Skrevet 18. mars 2008 gparted er et linux program. og inkluderes i de allerfleste live linux distroer nesten uansett størrelse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå