Gå til innhold

Hva er din definisjon av forkortelsen OT?


Goliath

Definisjon  

90 stemmer

  1. 1. Hva er din definisjon av forkortelsen OT?

    • On Topic
      4
    • Off Topic
      86


Anbefalte innlegg

Skrevet

Denne er egentlig litt interessant for min del da jeg alltid har forbundet OT med off topic og ser mer og mer at folk forbinder OT med on topic.

 

Hva er det egentlig folk bruker mest og er det noen klar definisjon på O.T.?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det spørs hvilken sammenheng det står i, så det kan bety begge deler. Velger derfor å ikke stemme, da det ikke er et alternativ som passer mine meninger. :)

Skrevet (endret)

OT betyr Off Topic. Det var opprinnelig en måte å merke innlegg på mail-lister/newsgroups med at "dette innlegget har strengt tatt ikke noe med tema å gjøre, så du kan ignorere det hvis du vil." Slik har det vært så lenge jeg har vært med på nett-diskusjoner, det vil kanskje si siden slutten av 80-tallet. (Før www. Husker ikke riktig når jeg så det første gang.)

 

Det er vel kun i det siste at enkelt har begynt å bruke det for On Topic også. Men hvis noe er on topic er det jo strengt tatt ikke nødvendig å si fra. Skjønt enkelte brukere har kanskje behov for å si "Hei, for en gangs skyld kommer jeg med en seriøs post!" ;)

 

Geir :)

Endret av tom waits for alice

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...