Gå til innhold

DVD kit til Xbox


ostenxx

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvorfor er det nødvendig med DVDkit for å få DVDen til Xboxen til å fungere?

 

Det er jo tydeligvis en laser for DVD-avspilling i maskinen så hvorfor trenger man en slik?

 

Er ikke dette et markedsføringstriks fra Microsofts side?

 

Er DVD-spilleren bedre enn PlayStation 2 sin?

 

Øystein

Videoannonse
Annonse
Skrevet

for det første, det er nødvendig

fordi regionkoden sitter i den

tingen du stapper inni kontroller

porten...

 

ja, dette er et markedsførings

triks av microsoft, som faktisk

er et ganske bra triks, på en

rar måte...

 

og til slutt, ja dvd'en til xboxen

er bedre enn den på ps2'en!

Skrevet

Inget markedsføringstrisk fordi om de skulle hatt DVD spilleren "inne" når du kjøpte den hadde konsollen blitt dyrere. Dette er pga at de som lager dvd-spillere må betale lisenser til selskapene (de må f.eks betale lisenser til Dolby og til firmaet som lager DTS).

Skrevet

Jeg siterer meg selv fra et tidligere innlegg. Det sier egentlig alt

 

Jeg skal forklare litt nærmere hvorfor dette er langt i fra dumt, snarere genialt. Alle som produserer en DVD-spiller må betale en avgift til DVD-konsortium for hver solgte DVD-spiller. Dette inkluderer også spillkonsoll produsenter. Dette slipper MS, fordi Xboxen i utgangspunktet ikke har muligheten til å spille av DVD. De kan dermed ha en lavere pris enn de konkurrentene. Sony må betale denne avgiften for hver eneste PS2 de selger, og gjett hvem som ender opp med regningen? Jo, det er oss. Ser man det i det perspektivet, så er det Sony som snylter penger ut av forbrukeren, som kanskje aldri har tenkt til å bruke PS2 som DVD spiller. Med Xbox så kan du velge selv. Har du en DVD spiller fra før, så slipper du pristilegget, fordi den ikke er registrert som DVD-spiller. Ønsker du at Xboxen skal spille av DVD, ja så betaler du avgiften gjennom kjøp av fjernkontrollen. Genialt.

Skrevet
zeOx["]for det første' date=' det er nødvendig

fordi regionkoden sitter i den

tingen du stapper inni kontroller

porten...[/quote']

Så hvis jeg kjøper en amerikansk DVDkit så kan jeg spille amerikanske DVDer?

Skrevet

Bare for å avblåse en del av spekulasjonen her. Det er ikke bare å kjøpe en DVD-kit fra USA og tro at Xboxen da blir sonefri. Første gang du setter inn DVD-kitet lagres sonen på maskinen. Så hvis du setter inn et amerikansk DVD-kit på Xboxen, så vil du bare kunne spille av sone 1 filmer.

Skrevet

akkurat... derfor er det lurt å

gå for f.eks "Region X" (vet

ikke om den finnes til Xbox..)

så kan du bare sette inn Region X

cd'en din, og velge hvilken sone

du vil se på... veldig nyttig, og du

kan bruke den om og om igjen :wink:

Skrevet

Men ups! Se:

 

Please note: This product requires a NTSC compatible TV for the viewing of NTSC discs.

 

Og rett nedenfor står det:

 

Region

PAL: Will play on UK XBOX only

 

Ehh...Javel!? :lol:

 

Mange av TV apparatene som blir solgt idag, er NTSC kompatible, selv om de er PAL. Dette gjelder ikke absolutt alle. Derfor advarer de om at TVen din må være det før du kjøper den.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...