Irminsûl Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 Jeg har akkurat vært hos tannlegen og boret. Burde jeg vente med å spise noen timer etterpå? Tannlegen sa ingenting om det, og jeg glemte å spørre. Det er så mange år siden jeg har vært hos tannlegen at jeg har glemt hvordan sånt fungerer.
Neptun_ Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 tror man skal vente 2-3 timer med å spise etter boring.
Moonshield Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 Første jeg gjorde var å kjøpe en pølse på statoil. 1
BooBass Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 (endret) Tror og mener det er slik at du kan spise når du vil, men det er anbefalt å vente, rett og slett fordi du risikerer å bite deg i tunga. (edit: Regner med at du brukte bedøvelse) Endret 9. august 2007 av nils2911
Irminsûl Skrevet 9. august 2007 Forfatter Skrevet 9. august 2007 Nei, jeg fikk ikke bedøvelse -- har aldri fått det når jeg må bore. Dessuten Jeg synes det er mer ubehagelig å få en en sprøytespiss inn i tannkjøttet enn å bore.
Emancipate Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 Bedøvelse er grusomt, ja. Du trenger ikke å vente med å spise. Det trenger du bare hvis tannlegen legger på et fluorbelegg til slutt. Det virker bedre dess lenger det får sitte på.
anon12234 Skrevet 9. august 2007 Skrevet 9. august 2007 Med mindre han la på sånn som smaker banan, trenger du ikke vente
Irminsûl Skrevet 9. august 2007 Forfatter Skrevet 9. august 2007 Med mindre han la på sånn som smaker banan, trenger du ikke vente Nei, så heldig var jeg ikke: :!:
Q-tip Skrevet 10. august 2007 Skrevet 10. august 2007 Du kan spise med en gang, med mindre du har fått bedøvelse. Har du fått bedøvelse må du vente til den har gått ut før du kan tygge noe særlig, dette fordi du kan påføre deg selv store skader.
theoriginalAidskake Skrevet 11. august 2007 Skrevet 11. august 2007 Med mindre han la på sånn som smaker banan, trenger du ikke vente 9245326[/snapback] Jeg får alltid med jordbærsmak. Du skal vente 1 time. Hvertfall det tannlegen min sier til meg, men jeg tror det er pga den fluoren hun kliner på.
Q-tip Skrevet 11. september 2007 Skrevet 11. september 2007 Med mindre han la på sånn som smaker banan, trenger du ikke vente 9245326[/snapback] Jeg får alltid med jordbærsmak. Du skal vente 1 time. Hvertfall det tannlegen min sier til meg, men jeg tror det er pga den fluoren hun kliner på. 9254565[/snapback] Hvis tannlegen har penslet tennene med fluor, må du vente en stund før du spiser. Fluorpensling er ikke normal prosedyre ved boring og fylling av hull, så du trenger ikke å vente med å spise dersom du ikke har hatt bedøvelse.
Gjest Gjest_geirm_* Skrevet 12. september 2007 Skrevet 12. september 2007 Jeg har akkurat vært hos tannlegen og boret. Før skulle man alltid vente to timer, nå er det som regel skåret ned til én. Har du fått ny fylling kan jeg garantere at du skal vente - har aldri hørt noe annet. Selv har jeg gått på "Tannlegehøyskolen" hvor de er veldig nøye med å si/gjøre ting korrekt. Uansett: Hvorfor ta sjangsen ?
Bruktbilen Skrevet 12. september 2007 Skrevet 12. september 2007 Bedøvelse er grusomt, ja. Aldri prøvd bedøvelse, ikke sjangs at jeg skal la noen stikke ei sprøyte i tannkjøttet mitt.
Inge Rognmo Skrevet 13. september 2007 Skrevet 13. september 2007 Bedøvelse er grusomt, ja. Aldri prøvd bedøvelse, ikke sjangs at jeg skal la noen stikke ei sprøyte i tannkjøttet mitt. 9479090[/snapback] Ja, trekke visdomstann (som de fleste før eller senere må trekke en eller flere av) uten bedøvelse blir sikkert morsomt..
Q-tip Skrevet 13. september 2007 Skrevet 13. september 2007 Bedøvelse er grusomt, ja. Aldri prøvd bedøvelse, ikke sjangs at jeg skal la noen stikke ei sprøyte i tannkjøttet mitt. 9479090[/snapback] Gjør det vondt når du borer, bør du bruke bedøvelse for din egen del. Tannlegen kan smøre på lokalbedøvende salve, så du ikke kjenner stikket engang. Nå skal nåla riktignok rimelig langt inn, men det er faktisk ikke så vondt i forhold til boring uten bedøvelse.
Bruktbilen Skrevet 13. september 2007 Skrevet 13. september 2007 Bedøvelse er grusomt, ja. Aldri prøvd bedøvelse, ikke sjangs at jeg skal la noen stikke ei sprøyte i tannkjøttet mitt. 9479090[/snapback] Ja, trekke visdomstann (som de fleste før eller senere må trekke en eller flere av) uten bedøvelse blir sikkert morsomt.. 9484820[/snapback] Når jeg var liten så dro jeg med faren min til tannlegen, jeg skulle visst trekke en tann. Tannlegen jeg fikk var engelsk eller en utlending som prøvde å snakke norsk, jeg forstod hvertfall ikke noe hva han sa. Fikk senere vite fra faren min at han spurte meg om jeg ville ha bedøvelse, og siden jeg aldri innrømmer at jeg ikke vet noe så ristet jeg bare på hodet når han spurte om det. Jeg sovnet faktisk helt uten bedøvelse mens jeg satt i stolen og de klargjorde masse dritt som skulle til før jeg skulle trekke tanna. Våknet helt plutselig ved at tannlegen trakk ut tanna rolig, av en eller annen grunn hadde han to fingrer i munnen, husker at jeg bet de så hardt jeg klarte, og han hylte Så, hvis jeg skal trekke noen flere tenner så blir det nok med bedøvelse, men det å bare fikse noen hull er ikke verdt det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå