Rieju-Mrx Skrevet 19. mai 2007 Forfatter Skrevet 19. mai 2007 Nei kødder ikke. er faen ikke noen data nerd, hva betyr det???
Fritz0r Skrevet 19. mai 2007 Skrevet 19. mai 2007 CMOS er det samme som BIOS Basic Input/Output System ref Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/BIOS Clear CMOS feks er en bryter eller knapp på hovedkortet som nullstiller hovedkortet til fabrikks instillinger.
Stian89 Skrevet 19. mai 2007 Skrevet 19. mai 2007 Nei kødder ikke. er faen ikke noen data nerd, hva betyr det? 8647324[/snapback] Å kalle andre for nerder, er ikke så jævla hyggelig. (Med det sagt vil jeg heller være en nerd, enn en wannabe overlegen idiot som jeg får inntrykk av at du er.) Hvis du leser det jeg postet i første innlegg, ser du at jeg la ved en link. Hvis du, etter å ha trykket på den, ikke klarer å finne svaret, er det ikke noe håp for deg
VolcomStone Skrevet 19. mai 2007 Skrevet 19. mai 2007 sorry er stressa! 8647368[/snapback] Da er responstiden til google mye raskere enn svartiden her på forumet <3google is your friend<3
MrLee Skrevet 19. mai 2007 Skrevet 19. mai 2007 Ok VolcomStone, den skal brukes i signaturen min (akredittert selvsagt)
Xneon Skrevet 19. mai 2007 Skrevet 19. mai 2007 så du det på mitt svar? cmos er den jumperen du resetter bios med:P
Roncon Skrevet 19. mai 2007 Skrevet 19. mai 2007 Mange forsøk her Hva med dette : Canadian Meteorological and Oceanographic Society (CMOS)
Hårek Skrevet 19. mai 2007 Skrevet 19. mai 2007 Er alltid noen som svarer uten å skjønne noe særlig selv: CMOS er det samme som BIOS 8647340[/snapback] cmos er den jumperen du resetter bios med:P 8647697[/snapback] CMOS og BIOS er ikke det samme. Den jumperen brukes for å resette CMOS. Et teknisk riktig svar fra Complexity, men det er vel ikke så informativt. Når man snakker om CMOS i forbindelse med PC så mener man en krets som lagrer innstillinger for BIOS. Dvs alle instillingene man kan forandre på i BIOS menyene, pluss klokka. Dette er en minnekrets (RAM) med batteri, slik at data beholdes når strømmen er av. Selve navnet kommer fra halvlederteknologien som brukes.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå