Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

volvo 745 turbo intercooler, er det bra bil?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann!

 

Er det noen som har erfaringer med denne bilen?Den jeg har sett på er 87-modell. Kom gjerne med både positive å negative innslag om denne bilen =).

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

1.vel det er vanskelig og få er enn 220hk ut av en standard 740/745 motor uten og bruke veldig mye penger.(ihvertfall etter det jeg har hørt)

 

2. kjøregenskaper som er utrolig dårlige (og igjen hvis du vil ha en sånn bil til og ligge godt på veien må det mer enn senking og brede lavprofils dekk til)

 

3 . Er jo Harry som Faen

Endret av fanboy
Skrevet

Nå snakker jeg om 740 generelt.

 

Min erfaring er at de ofte er myke i fjæringa. Pass på radiatoren, de varer ikke evig. Ellers er det "grevla" goe biler å kjøre! :thumbup: Jeg har en golf, og jeg får vondt i ryggen av å kjøre lange strekk. I gamle 740'en til far prøvde jeg finne omveier for å slippe å komme frem! :D

Skrevet
1.vel det er vanskelig og få er enn 220hk ut av en standard 740/745 motor uten og bruke veldig mye penger.(ihvertfall etter det jeg har hørt)

 

3 . Er jo Harry som Faen

8559777[/snapback]

 

1. ? Ut av en TIC-motor? se linken:

Slik bytter du til trim-chip - den koster 1000kr.

 

3. Harry? Kommer ann på øyet som ser.

Skrevet

Motoren tåler ikke allverdens, dette pga dårlige råder.

Hold deg til maks 220hk, eller bytt blokk.

 

Fjæringa er myk, men et senkesett med gode dempere og kanskje nye stab stag, så ligger den langt fra dårlig på veien.

 

Kjørekomfort'en er meget god.

 

Husker ikke når de ble galvanisert, men du ser jo selvsagt godt etter rust.

Skrevet

Volvo ble halvgalvanisert fra '86, helgalva fra 87-88.

 

Hadde en 87' 740 Turban Interkurder sjøl for noen år tilbake, og hadde ikke spesielt mye trøbbel med den. Skjønt, det eneste jeg gjorde av trimming var effektanlegg, powerfilter og en liten chip (og pop-off sefflig). Fikk aldri målt hesteantallet skikkelig, men det gikk godt nok. Sjekk også at det er gearolje nok på kassa, eller spør når den sist er bytta, en annen ting som også lønner seg å bytte er den foringa på mellomakselen.

 

Ang Harry og ikke, så er det et tåpelig og subjektivt utsagn og komme med. Ettersom trådstarter lurer på andre innspill ang denne bilen deler han åpenbart ikke samme synspunkt. (Sier ikke at det er galt å syntes Volvo er harry, det er en smakssak, bare ikke bruk det som argument for et evt. kjøp/ikke kjøp)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...