Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Normal hastighet ved torrents,lav surfe hastighet.


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Når jeg laster ned torrents, eller andre filer via webleseren min, så er linja normal, men når jeg surfer er den bare 10% av kapasitet. Har prøvd diverse speedtester, og de viser det samme, normal opplasthastighet, lav nedlasthastighet.

Dette skjedde etter jeg fikk et nytt IP nummer etter en restart av kabelmodemet mitt. IP nummeret jeg fikk er også litt rart, finner lite info om det, slike lockup greier på nett, viser at jeg sitter i england

 

ip nummeret mitt er 77.222.192.***

Endret av tness
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hmm, får opp at det er nornett som eier den ip'en. Har du sjekka med dem om det ikke er noe galt med linja? Prøv å sett en statisk dns, 193.75.75.75 er en fin en å bruke.

Skrevet

Hvilket prog brukte du for og finne hvilken isp jeg hadde? har testa forskjellige, men får ikke no særlig info, men at det er nornett stemmer nok,siden han lokale isp solgte seg ut til nornett.

Skrevet (endret)

Hehe. google følgende: ip 77.222.192, søk så på siden der. Da får du opp følgende:

 

no.nornett

Nornett AS

 

20070418 77.222.192/19 ALLOCATED PA

Endret av OldDuke
Skrevet

Det enkle er oftes det beste.

Har enda råtten hastighet. Har egentlig 1 mb begge veier, men maks hastighet på speedometer på HW eller itavisen viser at jeg har en 100kb linje

Skrevet
Har enda råtten hastighet. Har egentlig 1 mb begge veier, men maks hastighet på speedometer på HW eller itavisen viser at jeg har en 100kb linje

 

Men det stemmer det, har en 2 Mb linje sdsl og har ca 220 Kb opp og ned! Så det er korrekt det der. :D

Skrevet

Du må forwarde porter i routeren og opne porter i brannmuren, då vil surfe hastighet verte normal, og du vil kunne utnytte linja for fullt.

Skrevet

hvis du får NORMAL hastighet på TORRENTS, og treg hastighet på surfing (vel og merke når alt av torrents er avslått) kan det tyde på for få halvåpne tcp/ip porter.

 

Sjekk i eventloggen om du har warnings fra tcp/ip. Isåfall skal jeg gi deg linken til en patch du kan kjøre.

Skrevet

Bare en liten notis, her på hw.no sitt speedometer har jeg alltid fått lav hastighet... stort sett omkring 1Mbit.

På itavisen.no sitt får jeg 6Mbit.

 

Jeg har 6Mbit opp og ned (fiber Lyse)

Skrevet

Har prøvd alt. Rettelse, linjen viser at jeg har en 100kb ned linje dvs at når jeg laster ned så går det i svimlende 10kb/s

Enkel ISDN fart.

 

Har åpna port 80 81 etc etc, uten nytte. Er nok ISP som kødder med meg.

Skrevet

Har du ringt og sjekket med ISP'n din?

Hvis ikke, så gjør det først.

 

Jeg hadde lignende problem en gang, og da var det ISP som måtte fikse (NGT i det tilfelle)

Du har sikkert masse "packet loss" som gjør at du ikke får bra hastighet på en enkelt

kilde, men med flere kilder (som i torrent) så får du fullt ut.

Men som sagt, dette er ikke noe man kan fikse selv, du må nok ta kontakt med

leverandøren din.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...