Bimmelom Skrevet 26. april 2007 Skrevet 26. april 2007 Hei. Jeg får ikke lyd i Windows Vista. Hva er problemet ? Jeg har et Creative Sound Blaster lydkort. Et smule gammelt et. Kan bruke lydkortet som er integrert i hovedkortet og, men fant ikke ut hvor jeg skal slå dette på i BIOS. Noen som har en anelse hvorfor jeg ikke får lyd ?
L O G I M A N Skrevet 26. april 2007 Skrevet 26. april 2007 (endret) Har du lagt inn drivere til det lydkortet? Har du det sjekk om det er noen nyere drivere fra creative. Husk at driverne må være laget for vista. Om du har 32 bits eller 64 bits vista har også en del å si for valg av drivere. Endret 26. april 2007 av sesteen
Bimmelom Skrevet 26. april 2007 Forfatter Skrevet 26. april 2007 (endret) Nei, har ikke lagt inn drivere til lydkortet. For jeg finner ingen for mitt lydkort. Det som er et lite problem. "Setup is unable to detect a supported product on your system. Please be ensure that your product is properly installed before running this Setup program. Setup wil exit." Endret 26. april 2007 av Bimmelom
YokiShoki Skrevet 26. april 2007 Skrevet 26. april 2007 (endret) Creative har ikke laget Vista drivere til de gamle Sound Blaster live kortene. Jeg har selv et slikt kort som jeg pensjonerte i går ettersom jeg installerte Vista og ikke fant drivere. Kjøpte meg et Creative Xfi kort, veldig god lyd, om ikke så veldig mye mer imponerende enn mitt gamle. Det skal gå an å få installert de gamle driverne i Vista med litt triksing. Søk på google så finner du nok noen tips. Endret 26. april 2007 av JoergenJonassen
Bimmelom Skrevet 26. april 2007 Forfatter Skrevet 26. april 2007 Hmm. Jeg har lydkort på hovedkortet mitt også. Men, dette fikk jeg ikke "slått på" i BIOS. Noen som vet hvordan ? Kan dette ha noe med å gjøre at det ikke er orginal versjon av Vista jeg bruker?
L O G I M A N Skrevet 26. april 2007 Skrevet 26. april 2007 OM det er et integrert lydkort på hovedkortet, så r det vel bare en setting å endre i BIOS? Evnt,. så kan det vare en jumper på hovedkortet som må flyttes på.
Bimmelom Skrevet 27. april 2007 Forfatter Skrevet 27. april 2007 Som sagt så får jeg ikke til å endre til integrert lydkort via BIOS.
Bimmelom Skrevet 27. april 2007 Forfatter Skrevet 27. april 2007 Jeg har uansett ikke drivere, Så jeg får faen ikke lyd i det helvetes dritet her.. faaaaaen dette suger
L O G I M A N Skrevet 27. april 2007 Skrevet 27. april 2007 Det er det som er problemet. Du kan ikke bare ta i bruk vista uten videre. Foreløpig er det en masse mangler i drivere og støtte i programmer. Eldre hardware vil aldri få støtte for vista heller. Om du vet at det integrerte lydkortet støtter vista, så prøv som de over sier. ta ut det ekstra lydkortet og prøv å enable det etterpå.
nabbskall Skrevet 27. april 2007 Skrevet 27. april 2007 Det kan være 3 hovedårsaker. 1. Defekt HW. 2. Du har ikke installert drivere. 3. Det er ikke kompatibelt med vista.
rvenes Skrevet 27. april 2007 Skrevet 27. april 2007 Jeg har uansett ikke drivere, Så jeg får faen ikke lyd i det helvetes dritet her.. faaaaaen dette suger 8484746[/snapback] Har svaret ditt, men sida du banner og steiker slik vil eg ikkje sei det til deg alikevel... Kva heiter hovedkortet ditt foresten?
Bimmelom Skrevet 27. april 2007 Forfatter Skrevet 27. april 2007 Står i signatur det mister Takk for hjelp så langt. Jeg orket ikke mer Vista. Var ikke planen å bruke dette over lengre tid uansett, så jeg kjører XP igjen. Enkelt og greit.
nabbskall Skrevet 27. april 2007 Skrevet 27. april 2007 Jeg har uansett ikke drivere, Så jeg får faen ikke lyd i det helvetes dritet her.. faaaaaen dette suger 8484746[/snapback] Har svaret ditt, men sida du banner og steiker slik vil eg ikkje sei det til deg alikevel... Kva heiter hovedkortet ditt foresten? 8488450[/snapback] Du må da forstå frustrasjonen
Smirnoff Skrevet 27. april 2007 Skrevet 27. april 2007 Hm, noe jeg gikk glipp av kanskje... Just great. Må jeg også pensjonere SB Liven min når jeg en gang installerer Vista? Funker jo helt fint for mine behov. Jaja, får investere i et nytt et da.
Bimmelom Skrevet 28. april 2007 Forfatter Skrevet 28. april 2007 Vet ikke om det er med alle. Men, med meg skjedde dette hvertfall. Ganske frustrerende ja. Men, om det skjer med orginal versjon av Vista vet jeg ikke. "Har svaret ditt, men sida du banner og steiker slik vil eg ikkje sei det til deg alikevel... " tror jeg foresten er noe av det dummeste jeg har hørt til nå.
rvenes Skrevet 28. april 2007 Skrevet 28. april 2007 Er du ein sjørøvergutt også? Såg på heimesida til asus, og på hovedkortet ditt... det er ingen drivere til Vista der... med mindre vista har det innebygget så er det ikkje drivere til kortet ditt. Det har vel forsåvidt ingenting med om du er sjørøver eller ei. Du kan jo også lese denne posten. http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=25963&st=160
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå