anli Skrevet 25. april 2007 Skrevet 25. april 2007 Pc'n sto på i natt, da jeg skulle bruke den i dag tidlig var den slått av. ON/OFF knappen blinket. Jeg prøvde å slå den på igjen, men det ville den ikke. Dro ut strøm kontakten og satte den inn igjen, men dette virket heller ikke. Da stoppet forsåvidt blinkingen på knappen. Sjekket selvsagt om strømmen/sikringen var gått.. Har ikke gjort noen store forandringer med pc'en i det siste. Hverken hardware eller software. Den er virusfri.. Kan det være strømforsyningen som har tatt kvelden? Det er en NorthQ 4775-400, ATX 400W Silent. Pc'n er en komplett pc med AMD Athlon 64 3000+ 2.0 GHz, HK er MSI K8T NEO-FIS2R Hovedkort Socket 754, og Winxp. Takker for svar Mvh Anders
DemoniZer Skrevet 25. april 2007 Skrevet 25. april 2007 Ikke uvanlig at NorthQ PSU'er tar kvelden.. Jeg ville testet maskinen med en annen PSU. Kan bare krysse fingre for at ikke noen andre ting har tatt kvelden også.
anli Skrevet 25. april 2007 Forfatter Skrevet 25. april 2007 ja da er det sikkert det. Er vel ikke noe annet det kan være? feks dårligkontakt fra off/on knappen og hovedkort eller noe sånn.
DemoniZer Skrevet 25. april 2007 Skrevet 25. april 2007 Svært sjelden. Ta en titt på ledningene fra power-knappen til hovedkortet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå