Gå til innhold

Kritikk på nye bilder


sparks

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har opprettet en fotoblog, hvor jeg legger ut nye bilder jeg tar. De fleste bildene som er der har jeg aldri postet her, så fint om dere tar en titt og sier hva dere syntes

 

Forsmak:

 

(trykk på bildet for å komme til bloggen)

20070421172042_blomst.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Enig med Toska, det er et veldig fint bilde. Fin stemning og en god følelse av ro..

 

Likevel er himmelen for utbrent til at bildet kan kalles perfekt.. :)

Skrevet (endret)

Syns bakgrunnen ble for lys i forhold til blomsten. Her kunne du brukt blits på svak styrke for å kompensert for dette.

 

MEn bildet var fint og fine farger. Polafilter?

 

BTW, grr, finner ingen exifdata... Ka utstyr har du brukt? Kan du poste exifdataene? :fun:

Endret av Luske_Ludvig
Skrevet
Håper dere faktisk leser innlegget, da det er flere bilder der.

8456259[/snapback]

Det er vanskelig for oss å gi kritikk til alle bildene dine. Plukk ut 2-3 stykker, og post de her. Kall de bilde#1, bilde#2 osv. så folk kan tydeliggjøre hvilke bilder man snakker om.. :)

Skrevet

På en måte er det "snodig", litt feil liksom, å se denne typen motiver med så liten dybdeskarphet - men det er noe tiltalende med det likevel, som jeg ikke klarer å sette fingeren på.. Kanskje det bare er det at de bryter med "reglene". :ermm:

Skrevet (endret)
På en måte er det "snodig", litt feil liksom, å se denne typen motiver med så liten dybdeskarphet - men det er noe tiltalende med det likevel, som jeg ikke klarer å sette fingeren på.. Kanskje det bare er det at de bryter med "reglene".  :ermm:

8459668[/snapback]

Fair enough, men dog har han klart det bedre på blant annet dette bildet..

 

EDIT: Ser at du har fjernet Exifen fra bildene dine. Hvorfor det? Kan du poste Exifen, kanskje?

Endret av Gissan
Skrevet
Fair enough, men dog har han klart det bedre på blant annet dette bildet..

Jeg tenkte på alle bildene samlet, men kanskje aller minst på det du refererte til.

8463302[/snapback]

Trodde du mente det han hadde postet her jeg.. :)

 

Sorry, my mistake.. :D

Skrevet

Har ikke fjernet EXIF dataene sånn med vilje, men om dere ikke har et utrolig behov for det, orker jeg ikke bruke tiden på å finne de frem, om dere skjønner!

 

Har oppdatert fotobloggen idag, med nye bilder.

Skrevet
Har oppdatert fotobloggen idag, med nye bilder.

8464056[/snapback]

Fortsatt for liten dybdeskarphet, synes jeg..

 

Sett blendertallet opp, så fikser det seg, vet du.. :)

Skrevet

Poenget er jo at jeg vil blende ut bakgrunnen. Jeg er faktisk bevisst på hva jeg gjør når jeg tar bilder :) Vil ha forgrunnen i fokus :)

Skrevet
Poenget er jo at jeg vil blende ut bakgrunnen. Jeg er faktisk bevisst på hva jeg gjør når jeg tar bilder :) Vil ha forgrunnen i fokus :)

8464088[/snapback]

Greit nok at du vil ha forgrunnen i fokus, og det får du også med blendertall 11..

 

Jeg har aldri sagt at du ikke er bevisst på hva du gjør når du tar bilde, hvor har du det fra? Du ber om kritikk, og jeg vurderer bildene dine etter hvordan jeg ville gjort det, og gir kritikk deretter.. Og likevel går du til motangrep og forteller meg at du har gjort det bevisst. Jeg forstår jo såpass, og skjønner at det ofte et greit med lite dybdeskarphet for å fremheve en fokusert forgrunn, men når bakgrunnen blir så lite skarp at den, ene og alene, ødelegger et i første omgang fantastisk bilde, bør man kanskje ta seg til motmæle og roe blenderen ned litt.

 

Igjen, dette er min subjektive mening, og jeg har ikke sagt at du skal gjøre det på den måten jeg mener er best, men ikke kom her og si at jeg ikke kan ha mine egne meninger om ting du faktisk har bedt om min kommentar på.

 

Punktum.

Skrevet

Var overhodet ikke meningen å komme med et motangrep, beklager om det ble oppfattet sånn, men ville bare forklare at jeg har gjort det bevisst! Og jeg takker for kritikken, for det er klart ting kan gjøres annerledes enn hva jeg kanskje der og da syntes var spennende!

 

Skal så absolutt ta med meg det du har sagt videre! Men jeg har da aldri sagt at du ikke kan ha egne meninger.

 

.. Punktum?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...