KingCamel Skrevet 27. februar 2007 Skrevet 27. februar 2007 Hei! Finnes det noen brennerprogrammer ala Nero til Freebsd? Har lest litt på freebsd.org, men har ikke klart å komme frem til noe konkret der.. mvh
slettet_konto Skrevet 27. februar 2007 Skrevet 27. februar 2007 du har ho Nero Linux , forundrer meg om det ikke fungerer i BSD . ellers har du jo k3b som er mye brukt . ellers vill jeg nevne gnomebaker og graveman
KingCamel Skrevet 27. februar 2007 Forfatter Skrevet 27. februar 2007 (endret) Er det noen av disse som ligger under ports? EDIT: skal lære meg å sjekke før jeg spør Endret 27. februar 2007 av KingCamel
stigfjel Skrevet 28. februar 2007 Skrevet 28. februar 2007 Jada, k3b fungerer i FreeBSD. k3b ligger i /usr/ports/sysutils/k3b. Men det må gjøres en del innstillinger. Har man en IDE/SATA-brenner må kjernen ha støtte for atapicam. Hvordan man får til denne støtten kan man lese om i FreeBSD Handbook. Dessuten, det er viktig at du leser pkg-message i /usr/ports/sysutils/k3b. Der står det en del ting du må gjøre for at k3b skal fungere skikkelig i FreeBSD.
KingCamel Skrevet 28. februar 2007 Forfatter Skrevet 28. februar 2007 fant ut at k3b var litt vanskelig å få til å fungere ja.. nå er jeg langt ifra noen überhaxxor, så jeg ser litt svart på det Før fikk jeg til "mount /cdrom" men nå får jeg en input/output error.
stigfjel Skrevet 1. mars 2007 Skrevet 1. mars 2007 fant ut at k3b var litt vanskelig å få til å fungere ja.. nå er jeg langt ifra noen überhaxxor, så jeg ser litt svart på det Før fikk jeg til "mount /cdrom" men nå får jeg en input/output error. 8050263[/snapback] Du må følge det som står i pkg-message slavisk. Da jeg gjorde det, fikk jeg k3b til å fungere. Men skal du brenne, må du prøve å kjøre k3b som root. Har ikke funnet noen workaround, men når jeg får tid, skal jeg prøve å sette meg ned og prøve. Prøv å sette opp /etc/sudoers. Det kan være at det vil hjelpe, slik at du slipper å måtte logge deg inn som root for at k3b skal fungere skikkelig.
KingCamel Skrevet 1. mars 2007 Forfatter Skrevet 1. mars 2007 (endret) fant ut at k3b var litt vanskelig å få til å fungere ja.. nå er jeg langt ifra noen überhaxxor, så jeg ser litt svart på det Før fikk jeg til "mount /cdrom" men nå får jeg en input/output error. 8050263[/snapback] Du må følge det som står i pkg-message slavisk. Da jeg gjorde det, fikk jeg k3b til å fungere. Men skal du brenne, må du prøve å kjøre k3b som root. Har ikke funnet noen workaround, men når jeg får tid, skal jeg prøve å sette meg ned og prøve. Prøv å sette opp /etc/sudoers. Det kan være at det vil hjelpe, slik at du slipper å måtte logge deg inn som root for at k3b skal fungere skikkelig. 8052151[/snapback] Nå har jeg gjort som det sto i håndboka angåedene å legge til ATAPI/Cam driver og alt ser likens ut som i eksempelet. Men jeg får error fremdeles. [root@kingcamel ~]# mount -t cd9660 /dev/cd0 /mnt mount_cd9660: /dev/cd0: Input/output error hva kan det være som kan for den erroren der? Den var kom ikke før jeg la inn k3b Endret 1. mars 2007 av KingCamel
stigfjel Skrevet 1. mars 2007 Skrevet 1. mars 2007 Post kernel-config'en din, samt hva du har lagt til i /etc/sysctl.conf. Har du gjort alt som står i pkg-message i k3b-porten?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå