nuuben Skrevet 13. februar 2007 Skrevet 13. februar 2007 (endret) sry hvis dette her er feil sted å poste.. men er noe jeg må bli ferdig med!! Det gjelder en fil som er uknown Fil, som er egentlig Quicktime-fil. men fila har ikke den quicktime logon eller hvor det står Quicktime-fil, står bare Untitled også "FIL" hvor det egentlig skal stå "quicktime-fil" Jeg la det jeg hadde filma på en MAC pc for å legge det inn(da blir det automatisk en Quicktimefil), og fila funka.. deretter så la jeg det inn på min externehardisken for at jeg kunne redigere den hjemme.. Når jeg kobba externehardisken til pcn(windowsXP) så er fila bare helt vanlig sånn vanlig "FIL" bilde. Det såtr ikke noe at den er quicktime og jeg kan ikke gjøre noe, altså skifte til quicktimefil. det er lissom stengt, den "endre" knappen ække der. men jeg får åpna den i quicktime da?:S Endret 13. februar 2007 av nuuben
PerB Skrevet 13. februar 2007 Skrevet 13. februar 2007 Enten har den feil extension eller så mangler maskinen kobling mellom fil-extension og quicktime.
nuuben Skrevet 13. februar 2007 Forfatter Skrevet 13. februar 2007 (endret) hva mener du med extension?.. jeg tror heller det er pcn min:p for det funker jo på mac så:/ så hva er det jeg må gjøre da? Endret 13. februar 2007 av nuuben
Jarmo Skrevet 13. februar 2007 Skrevet 13. februar 2007 Emnetittelen i denne tråden er ikke god nok, om ikke dette blir endret slik at det er lettere å forstå hva slags informasjon tråden omhandler vil denne bli stengt! En god emnetittel er en tittel som forklarer godt hva innholdet i posten din går ut på. En bruker bør kunne skaffe seg oversikt over hovedinnholdet i posten bare ut fra å lese tittelen. Vennligst forsøk å ha dette i tankene neste gang du starter en tråd, og orienter deg om hva vår nettikette sier om dårlig bruk av emnetitler. Bruk -knappen i første post for å endre emnetittelen. (Dette innlegget vil bli fjernet ved endring av emnetittel. Vennligst ikke kommenter dette innlegget, men rapporter gjerne dette innlegget når tittelen er endret, så vil det bli fjernet.)
femftifem Skrevet 13. februar 2007 Skrevet 13. februar 2007 Hva med å ha en litt mer detaljert emnetittel hvor du også begrenser antallet du har lagt inn med utropstegn og spørsmålstegn? Rapporteres hvis ikke endres snarest.
wiberos Skrevet 13. februar 2007 Skrevet 13. februar 2007 (endret) Filen har en extension. At du får "ukjent" har helst med at du har ikke installert noe som kan behandle filen. Velg egenskaper (høyreklikk på filen å forandre med hva du skal åpne den) For at du skal se den extension du skriver om, kan du bare fjerne X fra >folders i kontrollpanel (mappealternativer) -Vis- og finne det vedrørende---skjul filetternavn for kjente filtyper. Ellers synes jeg tittelen var faktisk riktig i forhold til problemet, til tross at den havnet utenfør reglene her. Endret 13. februar 2007 av wiberos
PerB Skrevet 13. februar 2007 Skrevet 13. februar 2007 Emnetitelen er dårlig: "Svarer til Uknown fil?!?!?!?! HJELP", både mengde av utropstegn og store bokstaver. Et raskt søk på nettet tilsier at Quicktime filer skal slutte på .qt. For at dette skal være kjent for Windows må du ha installert Apple's Quicktime (av korrekt versjon) på PCen din.
nuuben Skrevet 13. februar 2007 Forfatter Skrevet 13. februar 2007 hmm okey;) men jeg har akkurat nå lastet ned K-lite codec(video) og Burde ha støttet de fleste filer, noe som den ikke gjorde:/ for den innholder jo alt. Divx, quicktime, AVI etc.. Fila kan ikke endres:S for den "endre" "knappen er ikke der.. når jeg trykker på egenskaper så er det låst påenmåte.. teksten er grå noe som betyr da at Programmer er låst, eller fila.. elnz jajaj, takk for hjelpa;)
Jarmo Skrevet 13. februar 2007 Skrevet 13. februar 2007 Et bra emnefelt er et emnefelt som forklarer godt hva innholdet i posten din går ut på. En bruker bør kunne skaffe seg oversikt over hovedinnholdet i posten bare ut fra å lese emnefeltet. Tråden har et dårlig emnefelt og vil bli stengt deretter. Vennligst les utdraget over fra retningslinjene og netiketten angående dette.
Anbefalte innlegg