shaker Skrevet 1. februar 2007 Skrevet 1. februar 2007 Har nettop installert Windows Vista (fikk det gratis fra msdn). Hver gang jeg skal spille f.eks Battlefield 2 popper det opp "unidentified program wants access to your computer" er det en måte man kan si til Vista "Ja jeg vet hva det er ikke mas mer om det" Er faen så irriterende
butare Skrevet 1. februar 2007 Skrevet 1. februar 2007 Har nettop installert Windows Vista (fikk det gratis fra msdn). Hver gang jeg skal spille f.eks Battlefield 2 popper det opp "unidentified program wants access to your computer" er det en måte man kan si til Vista "Ja jeg vet hva det er ikke mas mer om det" Er faen så irriterende 7850209[/snapback] Hvis du går i kontrollpanelet under brukere, tror jeg du vil finne en "hake" du skal fjerne for programkontroll. Med forbehold at jeg husker rett.
shaker Skrevet 1. februar 2007 Forfatter Skrevet 1. februar 2007 Jeg tror løsningen blir å installere Windows XP ... maken til møkkaOS skal man lete lenge etter.
TCi Skrevet 1. februar 2007 Skrevet 1. februar 2007 Det er vel brannmuren som spør hva du vil gjøre med programmet. Slå den av dersom den plager deg så veldig.
shaker Skrevet 1. februar 2007 Forfatter Skrevet 1. februar 2007 (endret) Nei det er den idiotiske "User Account Control" som driver å maser. Men er ikke det som er det største problemet. Spill hvor jeg hadde en fin FPS på 150-170+ lagger som bare det og noen spill virker ikke i det heletat Endret 1. februar 2007 av shaker
TCi Skrevet 1. februar 2007 Skrevet 1. februar 2007 Ah.. Du kan veldig enkelt deaktivere UAC: http://www.vistabase.co.uk/kb/security/dis...rompts-on-vista Når det gjelder ytelse i spill så har bare den siste utgaven av drivere til ATI og Nvidia støtte for OpenGL, samt andre optimaliseringer. Prøv å last ned de aller siste driverene. Det er ennå litt tidlig å ta i bruk Vista til spill, da driverstøtten er mangelvare i starten.
dravisher Skrevet 1. februar 2007 Skrevet 1. februar 2007 Det er bare et par døgn siden operativsystemet ble lansert for privatmarkedet, så jeg ville nok ikke forventet at alle programmer og alle drivere er helt perfekte enda. Etter hva jeg har forstått så har enda skjermkortdriverne en del forbedringer framfor seg i Vista. Det vil vise seg om noen måneder om Vista virkelig er så mye treigere enn XP som enkelte skal ha det til.
butare Skrevet 1. februar 2007 Skrevet 1. februar 2007 Nei det er den idiotiske "User Account Control" som driver å maser. Men er ikke det som er det største problemet. Spill hvor jeg hadde en fin FPS på 150-170+ lagger som bare det og noen spill virker ikke i det heletat 7851979[/snapback] Hadde du gjort som jeg sa lenger opp i tråden, hadde du vært kvitt UAC greiene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå