Gå til innhold

få 2 kjerner til å sammarbeide i alle apps


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

håper tittel var bra nokk.. lurer på om det lar seg gjøre å få begge kjernene til å sammarbeide uansett app?

 

c2d e6300

p5nsli

win xp sp2

 

hvis ikke må jeg jo bare kjøpe meg et hk som kan klokke mer en 5% :(

Endret av kjellthore
Videoannonse
Annonse
Skrevet

du kan ikke kjøre en thread på flere kjerner samtidig, altså dele threaden. Men jeg har vanskelig for å se for meg at et avansert spill kun er single-threaded uansett.

Skrevet

Det du ber om er jo "the holy grail" av all utvikling og hele problemet med der vi er nå. Vi er i limbo land...halveis mellom singel thread verden og multiple thread. Vi har hatt fler prosessor oppsett i mange år, men aldri i ett så bredt allment bruk. Så software utviklere har hovedsakelig fokusert på singel thread utvikling. Det du spør om er jo målet med all utvikling fra nå og ut i fremtiden. Hvordan lage OS, software og annet utnytte mer enn en CPU effektivt. Og det finnes mange ideer og tolkninger og teorier på hvordan det kan være mulig.

 

Så er det ikke laget støtte for det i programmet du bruker ser jeg ingen mulighet for at du på noe måte skal få det til ved hjelp av noen innstillinger....så....øh..nei!

 

Tar forbehold om at jeg har forstått spm ditt riktig da.

 

AKIRA

Skrevet (endret)

du forsto riktig ja =)

 

synd det ikke er noen dyktige utviklere som har laga en løsning på dette problemet

Endret av kjellthore

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...