Gå til innhold

spørsmål ang. BF2


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

eg lurer på

 

 

1. kva betyr/ er desse ordene?

 

stats padding

bunnyhopping

spawn camping

baserape

 

carbines

defibrillator

 

 

Og litt om kordan ping fungere.

Endret av 657
Videoannonse
Annonse
Skrevet
eg lurer på

 

 

1. kva betyr desse ordene/ er?

 

stats padding

bunnyhopping

spawn camping

baserape

 

carbines

defibrillator

 

 

Og litt om kordan ping fungere.

7568724[/snapback]

Skrevet (endret)

Statspadding:

Skaffe seg poeng utenom kamp og vanlige handlinger, f.eks. å samarbeide med noen spillere på det andre laget om å drepe og gjenopplive hverandre. Forbudt ifølge reglene på de fleste servere, samt sentralt hos EA.

 

Bunnyhopping:

En "taktikk" for å unngå å bli truffet, gjerne mens man lader våpenet sitt, hvor man hopper gjentatte ganger. Dette problemer var særlig stort før patch 1.2, hvor man kunne skyte mens man hoppet, samt at man hadde en granatkaster på Assault-kittet som var uvanlig effektiv.

 

Spawn camping:

Å ligge på lur ved et flagg hvor folk spawner, og gjenopplive dem rett etterpå. Utføres ofte med tanks eller andre kjøretøy. Til dels relatert til baserape.

 

Baserape:

Å kontinuerlig bombe istykker et flagg for å skaffe seg poeng. Forbudet gjelder ofte på utagbare flagg.

 

 

Carbines:

Kortversjoner av våpen, i BF2 er det Spec. Ops.-kittet som bruker en carbinerifle.

 

Defibrillator:

"Strykejernene" som Medics bruker for å få liv i folk. Også referert til som "shock paddles".

 

 

Ping er responstiden mellom server og din maskin. Blir i hovedsak påvirket av aktivitet og kvalitet på linjen, men ikke i like stor grad hvor kraftig linjen er. Det er f.eks. fullt mulig å få åtte i ping på en god server, selv om man har en 700/128-linje fra Telenor.

Hvor høy denne kan være før det blir vanskelig å spille, er opp til en selv, men selv synes jeg over femti er for mye til at man komfortabelt kan kjøre helikoptre og fly.

Har man høy ping kan det være vanskelig å treffe folk, og ikke minst bli truffet, samt at man ofte hakker i et par sekunder, noe som ofte resulterer i at en blir drept.

 

 

(Og vær så vennlig å ikke bumpe tråder etter tyve minutter).

(Muligens ikke alt er helt korrekt, men du får ideen).

 

God jul!

Endret av Dradd
Gjest Slettet-U4NJ3Omm
Skrevet

Når du har høy ping merker du at spillet "hakker", så det blir veldig irriterende og vanskelig å spille

Skrevet (endret)

VT er ikke det Ventrilo da...

vertfall so er VT eit snakke program, der folk han samlest på kanaler og chatte og snakke sammen, det brukest mye til spilling

og det er også et annet slikt program som heter TS, teamspeak

Endret av Voldsund91

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...